Jakie są najlepsze sposoby na dobór programów prania dla różnych rodzajów tkanin?

Postępujący rozwój technologiczny sprawił, że możemy ułatwić sobie życie i zaoszczędzić sporo czasu. Wiele sprzętów wykona za nas czynności, którymi kiedyś trzeba było zajmować się samodzielnie. Doskonałym przykładem jest pralka. Aby jednak skutecznie usuwać zabrudzenia z naszych ubrań bez narażenia ich na powstanie zniszczeń, musimy pamiętać o tym, by odpowiednio dobierać programy prania do poszczególnych tkanin. Jak to robić? Oto zbiór przydatnych wskazówek!

Odpowiednia pralka gwarancją sukcesu

Zacznijmy od tego, by zainwestować w wysokiej klasy sprzęt, który jest funkcjonalny i który wyposażono w wystarczającą liczbę wspomnianych już programów. Znajdziemy go między innymi na stronie: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/pralki-i-suszarki-do-zabudowy/pralki-do-zabudowy. Dzięki temu będziemy posiadać więcej możliwości podczas dokonywania wyboru. Każdy program jest dokładnie opisany, dlatego koniecznie przeczytajmy instrukcję przed przejściem do działania. Zawarte w niej informacje będą kluczowe, nie powinniśmy jednak opierać się wyłącznie na nich. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale niektóre materiały są do siebie podobne.

Dobrym przykładem jest bawełna i len. Oznacza to, że bez problemu możemy prać je przy użyciu tego samego programu, aby osiągnąć zadowalające nas efekty. Przygotowując odzież, rozsądnie będzie więc posegregować ją pod tym kątem. Zwróćmy uwagę na kolory. Te intensywne nie lubią zbyt wysokich temperatur, dlatego ustawiając program upewnijmy się, że ubrania nie będą poddane temperaturze wyższej niż 60 stopni Celsjusza. Z kolei materiały jasne i ciemne najlepiej prać w programach specjalnie do nich przeznaczonych, które będą zapobiegać szarzeniu oraz blaknięciu i pozwolą cieszyć się pełnią walorów estetycznych tekstyliów przez dłuższy czas.

Materiały, które powinny być prane przy zachowaniu szczególnej ostrożności

Zanim dotkniemy właściwego przycisku po uruchomieniu pralki, upewnijmy się, że wiemy, jak obchodzić się z konkretną tkaniną. Sprawdźmy oznaczenia na metce, zwracając szczególną uwagę na wyjątkowo subtelne, cienkie materiały, do których należą:

  • sztuczny jedwab,
  • koronka,
  • satyna.

Jedyną słuszną opcją będzie program dedykowany delikatnym włóknom, który ma niską prędkość wirowania, potrzebuje sporo wody i temperatury wynoszącej maksymalnie 40 stopni Celsjusza. Świetną metodą jest także zastanowienie się, które elementy naszej garderoby prezentują się najlepiej wtedy, gdy są prane ręcznie. Następnie wystarczy umieścić je w bębnie i włączyć właśnie taki program! Gdy zależy nam na tym, by możliwie jak najszybciej usunąć zabrudzenia z ubrań, rozważmy zakup pralki i suszarki w jednym. Z szeroką ofertą takich sprzętów zapoznamy się na stronie: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/pralki-i-suszarki-do-zabudowy/pralko-suszarki-do-zabudowy.

Segregować ubrania przeznaczone do prania

W wyborze programu prania pomoże nam także podział ubrań ze względu na to, komu one służą. Przykładowo, jeśli mamy wyjątkowo wrażliwą skórę, stosujmy antyalergiczny program, który dzięki dodatkowemu płukaniu pozbywa się nadmiernej ilości detergentów z materiału. Gdy zaś chcemy pozbyć się plam z ubrań sportowych, skorzystajmy z tego do tkanin technicznych lub syntetycznych. Obecnie nawet urządzenia z bardzo dużą liczbą funkcji nie zajmują zbyt wiele miejsca i umieszczone w zabudowie doskonale się prezentują. Dziś to już nie tylko pralki czy lodówki, ale i zmywarki dostępne są na: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy.