Jakie są najlepsze zabawki dla kilkulatków?

Zabawki zawsze powinny być dostosowane do wieku dziecka i jego umiejętności. Dobór odpowiednich zabawek jest bardzo ważny, niezależnie od wieku dziecka, ponieważ to dzięki zabawie dzieci poznają świat, rozwijają swoją wyobraźnię i umiejętność logicznego myślenia. Jakie zabawki sprawdzą się w przypadku kilkuletnich chłopców?

Kolekcjonerskie figurki 

W przypadku kilkuletnich dzieci z pewnością sprawdzą się zabawki nawiązujące do ich ulubionych bajek i bohaterów. Mogą to być najróżniejsze kolekcjonerskie serie, które dostępne są w postaci pojedynczych figurek albo całych zestawów z pojazdami i akcesoriami do zabawy, takie jak:

  • Psi Patrol, 
  • królik Bing,
  • Super Zings,
  • Pokemony.

Kolekcjonowanie takich zabawek to doskonała zabawa, która przyczynia się do rozwoju kreatywności i wyobraźni dziecka. Dzieci zbierają figurki, ponieważ mają wtedy wspólne tematy do rozmowy z rówieśnikami, mogą wymieniać się figurkami i przede wszystkim tworzą własne scenariusze zabawy z bajkowymi postaciami. 

Królik Bing – ulubiony bohater przedszkolaków

Przedszkolakom spodoba się z pewnością królik Bing, czyli trzyletni króliczek, który chodzi do przedszkola i codziennie uczy się czegoś nowego, spędzając czas wśród swoich ukochanych przyjaciół. Charakterystyczna postać króliczka ubranego w czerwone spodenki stała się ulubioną postacią wielu maluchów. Bing zabawki to przede wszystkim różne zestawy figurek, ale również maskotki i puzzle. Znajdziesz także kolorowe pościele, ręczniki, poduszki i fartuszki z motywem króliczka dla fanów tej niezwykle sympatycznej postaci. 

Waleczne Pokemony 

Wiele ulubionych zabawek dla chłopców wywodzi się z bajek. Nie inaczej jest w przypadku popularnych Pokemonów. Te kieszonkowe potwory mają liczną rzeszę fanów. Występują w najróżniejszych bajkach i są bohaterami wielu gier komputerowych. Chłopcy uwielbiają zbierać pocieszne figurki kieszonkowych potworów, które są szkolone do rozgrywania różnych potyczek. Pokemony zabawki to przede wszystkim najróżniejsze figurki kolekcjonerskie, ale także maskotki, akcesoria, klocki i gry karciane z motywem popularnych bohaterów. 

Figurki zwierząt dla małych kolekcjonerów

Chłopcy uwielbiają zbierać i kolekcjonować najróżniejsze zabawki i przedmioty. Mogą to być karty, samochodziki albo figurki ulubionych bohaterów. Wiele maluchów interesuje się też różnymi gatunkami zwierząt. Takie kolekcje nie tylko gwarantują świetną zabawę, ale również mają duże walory edukacyjne. Za przykład mogą posłużyć dinozaury z filmu Jurassic World. Te bardzo realistyczne figurki przedstawiają różne gatunki wymarłych zwierząt. Na ich grzbiecie znajduje się kod DNA, który po zeskanowaniu przenosi nas do wirtualnego świata dinozaurów. Figurki te mają ruchome elementy i wydają różne dźwięki. Terinozaur czy Skorpios Rex to zabawki, które gwarantują świetną zabawę przez wiele godzin. 

Co na dzień chłopaka dla 7-latka?

To tylko niektóre propozycja zabawek dla kilkuletnich chłopców. Możliwości jest o wiele więcej. Zabawki kolekcjonerskie sprawdzą się w każdym wieku. Chłopcy z pewnością ucieszą się również z małych resoraków i klocków. A co na dzień chłopaka dla 7-latka będzie najlepszym prezentem? Możesz się zdecydować na gry planszowe, puzzle albo piłkę. Ważne, żeby trafić w zainteresowania i upodobania dziecka.