Kasztanowy brąz – dla kogo i co warto wiedzieć o koloryzacji?

Głęboki, kasztanowy brąz to jeden z najpiękniejszych, a do tego bardzo głębokich i wyrazistych odcieni wybieranych do koloryzacji. Włosy nabierają z nim zupełnie nowego wyglądu, stają się niemal lśniące, a dzięki wielowymiarowości tej barwy, wspaniale prezentują się nie tylko w promieniach słońca. Komu pasuje taka barwa i jak ją uzyskać?

Dla kogo kasztanowy brąz?

Dzięki swojemu ciepłemu charakterowi, odcień ten idealnie sprawdza się do ciepłych typów urody zarówno tych, które określamy jako „jesień”, jak i jako „zimę”. Doskonale współgra z cerą brzoskwiniową, złocistą oraz ciemniejszą. Podkreśla rysy twarz i wręcz wydobywa piękno naturalnej urody, zdecydowanie je podkreślając. Specjaliści od stylizacji wskazują, że farbowanie na ten rodzaj brązu pasuje również kobietom o intensywnej, niebieskiej tęczówce, a także o oczach zielonych i brązowych.

Brąz kasztanowy jest jednym z tych kolorów, które dodają kobietom promiennego i zdrowego wyglądu. Ważne: dużą zaletą tej barwy jest jej stosunkowa jasność, która sprawia, że kolor nie postarza, a wręcz ujmuje lat, nie przytłaczając sobą naturalnego piękna twarzy. Ładnie w nim będą wyglądać zarówno osoby młode, jak i kobiety dojrzałe.

Koloryzacja na kasztan nie będzie pasowała tym typom urody, które wyróżniają się zimnymi tonami i chłodną oprawą. Nie poleca się jej też kobietom o szarych oczach i typowo chłodnym, nieco surowym typie urody.

Farbowanie – jak i kiedy?

  • Samodzielnie – najlepiej wtedy, gdy aktualny kolor włosów jest brązowy. W przypadku innych odcieni zwykła farba koloryzująca z drogerii może się okazać niewystarczająca i nie dać takiego efektu jak profesjonalna usługa w salonie. Nie zaleca się samodzielnej zmiany koloru na kasztanowy brąz w przypadku włosów czarnych i bardzo jasnych, ponieważ najpierw trzeba wykonać ich dekoloryzację!
  • U fryzjera – niezawodna metoda na to, by być pewną uzyskania najlepszego koloru przy swojej tonacji włosów i typie cery. Kasztanowy kolor może zostać przez fryzjera wzbogacony o inne, bardzo podobne odmiany np. wtedy gdy czysty odcień nie pasowałby idealnie do typu urody czy samej cery.

Jak pielęgnować świeży kolor?

Żeby jego blask i głęboka barwa utrzymywała się możliwie długo i cieszyła efektem jak pierwszego dnia po koloryzacji, dobrze jest regularnie stosować odpowiednie kosmetyki. Mowa tu zarówno o kosmetykach pielęgnacyjnych do włosów farbowanych, jak i naturalnych płukankach np. wykonanych z dębu czy kasztanów, które podtrzymają kolor i będą przedłużać jego intensywność.