Keratyna do prostowania włosów – jakich efektów możesz się spodziewać?

Keratyna do prostowania włosów – produkt gwarantujący spektakularny efekt

Szukasz metody na to, żeby w widoczny sposób poprawić kondycję swoich włosów? A może masz ochotę wypróbować coś nowego, jednocześnie pozytywnie wpływając na stan swoich kosmyków? Jeśli tak, to keratyna do prostowania włosów z pewnością przypadnie ci do gustu. Jest to produkt, który tak naprawdę nie ma na celu prostowania twoich kosmyków. Proste włosy są “efektem ubocznym” odżywienia i wzmocnienia. Keratyna jest substancją budującą włosy, dlatego jej ubytek sprawia, że kosmyki stają się cieńsze i słabsze. Nałożenie keratyny sprawia, że włosy stają się nieomal nie do poznania – mocniejsze, bardziej błyszczące, grubsze i miękkie w dotyku. Nie da się ukryć, że zabiegi z wykorzystaniem keratyny dają naprawdę spektakularne efekty.

Daj się zaskoczyć pielęgnacyjnym możliwościom keratyny

Nie jesteś przekonana, czy keratynowe prostowanie włosów to zabieg dla ciebie? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości porozmawiaj ze swoim fryzjerem, który doradzi ci najlepszą dla ciebie opcję. Warto jednak wiedzieć, że keratyna do prostowania włosów daje naprawdę spektakularne efekty. A dodatkowo, efekty te są w stanie utrzymywać się nawet przez sześć miesięcy! Jak wygląda zabieg keratynowego prostowania i czy warto się na niego zdecydować?

Prostowanie włosów, będące efektem ubocznym odżywienia i odbudowania kosmyków, odbywa się poprzez nałożenie specjalnego preparatu bogatego w keratynę. Na początku, przed nakładaniem specjalistycznego produktu, fryzjer dokładnie oczyści twoje włosy oraz skórę głowy. Następnie, kosmyki zostaną pokryte keratyną i poddane działaniu wyższej temperatury (zazwyczaj jest to około 170 stopni, choć jest to zależne od kilku czynników – m.in. tego, czy włosy są farbowane). Keratyna zostanie niejako wtopiona we włosy, dogłębnie je odżywiając, wzmacniając i nawilżając. Efekty zabiegu są naprawdę spektakularne, co potwierdzają opinie zadowolonych osób, które zdecydowały się na takie prostowanie włosów. 

Zainwestuj w profesjonalny zabieg

Choć na początku może się wydawać, że keratynowe prostowanie włosów jest dość drogim zabiegiem, to warto wspomnieć, że jego efekty utrzymują się przez około pół roku. Mając na uwadze ten fakt, wydanie mniej więcej 400 złotych nie jawi się jako aż tak duży wydatek. Zwłaszcza, że włosy są po nim w naprawdę świetnej kondycji. Naszym zdaniem keratynowe prostowanie warto potraktować jako swego rodzaju inwestycję. Może się bowiem okazać, że jednorazowy zabieg będzie cię kosztować mniej, niż kupowanie dobrej jakości preparatów pielęgnacyjnych, które używałabyś na przestrzeni sześciu miesięcy.