Keratynowe prostowanie włosów opinie – jakich efektów można się spodziewać?

Keratynowe prostowanie włosów opinie – czy taki zabieg daje oczekiwane efekty?

Idąc do fryzjera można całkowicie odmienić swój wygląd. Ściąć lub przedłużyć włosy, zmienić ich kolor lub teksturę. Jednym z zabiegów, oferowanych w salonach fryzjerskich jest keratynowe prostowanie włosów. Taki zabieg ma na celu odżywienie włosów, zapobieganie ich puszeniu się oraz elektryzowaniu. Mechaniczne uszkodzenia kosmyków mogą być spowodowane przez różne czynniki – działanie na włosy wysoką temperaturą, słońce, klimatyzacja, złe nawyki pielęgnacyjne lub też stosowanie agresywnych kosmetyków do stylizacji. Wszystko to sprawia, że włosy tracą blask, puszą się i są przesuszone. Zabiegiem, który może w widoczny sposób poprawić ich kondycję jest właśnie keratynowe prostowanie włosów.

Według opinii internautów efekty zabiegu utrzymują się nawet przez pół roku, a dobrze wykonane keratynowe prostowanie sprawia, że włosy stają się gładsze, mocniejsze i bardziej błyszczące. Cena za taki zabieg nie jest bardzo wygórowana i wynosi zazwyczaj 300-400 złotych, choć istnieją salony, w których zapłacimy znacznie więcej, ze względu na ich prestiż i lokalizację. Keratynowe prostowanie włosów opinie są bardzo pozytywne. Zanim jednak zdecydujesz się na taki zabieg, dowiedz się, na czym on tak właściwie polega.

Keratynowe prostowanie włosów – najważniejsze informacje na temat zabiegu

Decydując się na keratynowe prostowanie warto mieć świadomość, że proste włosy nie są głównym celem, jaki osiąga się wykonując ten zabieg. Są one jedynie pożądanym skutkiem ubocznym. Samo keratynowe prostowanie ma natomiast na celu maksymalne odżywienie włosów oraz uzupełnienie braków keratyny, będącej głównym budulcem włosa. Keratynowe prostowanie włosów opinie są pozytywne ze względu na spektakularne, stosunkowo długo utrzymujące się efekty.

Podczas zabiegu, w głąb włosów wtłaczany jest preparat keratynowy, który odżywia kosmyki. Przed wykonaniem zabiegu, włosy są dokładnie myte, specjalnie dobranym do nich szamponem. A następnie, za pomocą prostownicy we włosy wtłaczany jest preparat zawierający keratynę. Cena za zabieg uzależniona jest m.in. od lokalizacji salonu oraz długości oraz gęstości włosów. Dzięki poddaniu się zabiegowi keratynowego prostowania możemy liczyć na to, że nasze włosy staną się zdrowsze, nie będą się puszyć, ani elektryzować, a dodatkowo będą lśniące i gładkie w dotyku. Zabieg keratynowego prostowania warto wykonać w salonie fryzjerskim, w którym profesjonalista dobierze produkty do potrzeb i kondycji naszych włosów.