Kiedy warto pomyśleć o zakupie balkonika rehabilitacyjnego?

Balkoniki to sprzęt przeznaczony dla osób, którym z różnych powodów trudno się poruszać samodzielnie. Pomagają także przy wstawaniu

Dla kogo przeznaczone są balkoniki rehabilitacyjne ?

Przeznaczone są najczęściej dla osób starszych, ale również dla przechodzących rehabilitację po chorobach, urazach i operacjach kończyn dolnych i kręgosłupa. Balkoniki spełniają swoją rolę u osób, którym nie wystarcza już podpieranie się laską. Chodzenie o lasce nie jest zresztą wygodne, powoduje przechylenie ciała i przeniesienie ciężaru na jedną stronę co może pogłębiać problemy z kręgosłupem. Równie niedoskonałe są kule ortopedyczne – sprawdzają się raczej jako czasowa pomoc po urazach ortopedycznych. Aby właściwie dobrać balkonik, najlepiej skonsultować to z lekarzem lub fizjoterapeutą. Balkoniki rehabilitacyjne w Krakowie oferuje podiomed.pl, firma wyspecjalizowana w pomocy dla osób z dolegliwościami narządów ruchu i problemami z chodzeniem.

Jak dobrać właściwie balkoniki rehabilitacyjne ?

Sprzęt ten powinien być dopasowany do wzrostu, a także do specyfiki problemów z chodzeniem pacjenta. Balkoniki rehabilitacyjne w Krakowie oferowane przez podiomed.pl pochodzą od sprawdzonych, renomowanych producentów. Lekarz podolog i fizjoterapeuci z podiomed.pl niezwykle starannie dobierają sprzęt dla swoich pacjentów. Oprócz balkoników mają w swojej ofercie produkowane na miarę wkładki ortopedyczne, materace przeciwodleżynowe, kule, balkoniki, wózki inwalidzkie oraz szeroki wybór sprzętu do domowej rehabilitacji: rollery, taśmy TheraBand, maty do ćwiczeń. Podiomed.pl dysponuje gabinetami w których można dokonać badań i analizy procesu chodzenia oraz platformą internetową ze sklepem.

Jakie są rodzaje balkoników rehabilitacyjnych ?

Najczęściej stosowane w rehabilitacji są balkoniki sztywne. Dają one poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Wymagają jednak lekkiego uniesienia przy każdym kroku. W ten sposób używanie takiego balkonika może stanowić dodatkowe ćwiczenie ramion i rąk. Balkoniki zaopatrzone w kółka są bardzo łatwe w użyciu, ale przeznaczone są dla osób, które nie mają aż tak poważnych kłopotów ze zdrowiem, ponieważ płynnie przesuwające się kółka mogą spowodować utratę równowagi. Najbardziej uniwersalne są balkoniki kroczące, właściwie pozbawione wad dwóch pozostałych typów. Balkoniki mogą byś wyposażone w dodatkowe funkcje typu siedzisko czy torba na zakupy. Balkoniki rehabilitacyjne w Krakowie oferowane przez podiomed.pl są lekkie, wykonane ze stopów aluminiowych.