Kim jest Agata Biały-Cholewińska?

Agata Biały-Cholewińska to dziennikarka, która z telewizją związana jest od 2014 roku. Pierwsze kroki na wizji stawiała TVN CNBC, następnie prowadziła serwisy „Teleexpress” TVP1 i „Teleexpress Extra” w TVP Info. Aktualnie widnieje w grafiku prezenterskim Polsat News. Na antenie zadebiutowała 1 listopada 2021 roku w paśmie „W rytmie dnia”.

Agata Biały-Cholewińska — afera w TVP

Agata Biały-Cholewińska z ekranów TVP zniknęła tuż po tym, jak jej mąż na antenie TVP Info powiedział coś, co obecnej władzy nie spodobało się i też natychmiast zniknął z grafiku. Wypowiedź prezentera dotyczyła decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie. – powiedział prowadzący w trakcie rozmowy na żywo z dziennikarzem z „Gościa Niedzielnego”.

Tuż po wygłoszeniu tego „oświadczenia” i Cholewiński, i jego żona zniknęli z anten TVP. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że oboje trafili do grupy rezerwowych dziennikarzy TVP Info, a na antenie mieli pojawiać się, gdyby ktoś z głównej ekipy zachorował. Mieli też otrzymać ofertę przeniesienia do TVP Polonia i obniżkę zarobków. Propozycji tej nie zaakceptowali.

Agata Cholewińska-Biały w TVP pracowała od 2014 roku i była jedną z nielicznych osób z dawnej ekipy, które odnalazły się w publicznej stacji wraz z nastaniem „dobrej zmiany”. Przez jakiś czas była gospodynią „Teleexpressu”. Wraz z mężem prowadzili serwisy i programy informacyjne w TVP Info.

Agata Biały-Cholewińska — kariera

Agata Biały-Cholewińska pracowała w TVP od 2014 roku. Przez jakiś czas była gospodynią „Teleexpressu”, prowadziła także wydanie „Teleexpressu Extra” w TVP Info, gdzie czytała serwisy informacyjne w porannym paśmie. Była także gospodarzem niedzielnego Info Tygodnia. W listopadzie 2021 roku dołączyła do swojego męża w Polsat News.