Kim jest Agnieszka Kawiorska?

Agnieszka Kawiorska to sandomierzanka urodzona 1982 roku 29 stycznia zatem jej znakiem zodiaku jest Wodnik. Wszechstronnie uzdolniona aktorka filmowa i teatralna, fanka aktywnego wypoczynku i sportów wodnych.

Agnieszka Kawiorska ukończyła szkolę teatralną w Krakowie. W wywiadzie z 2018 roku przyznała jednak, że nie planowała kariery aktorskiej a w liceum przygotowywała się na studia prawnicze. Na uczelnię dostała się za drugim razem podobnie jak np. Cezary Pazura. Pasję do aktorstwa odkryła przypadkiem prezentując przed klasą swoją interpretację wiersza Mickiewicza. Określa siebie jako osobę spokojną, nielubiącą się wychylać i przyciągać zbędnej uwagi co zdecydowanie potwierdza całkowity brak skandali z jej udziałem. Próżno szukać jej nazwiska na portalach plotkarskich. Nawet jej styl, który prezentuje na zdjęciach publikowanych w internecie odzwierciedla spokój jej charakteru – biała koszula, neutralne kolory, naturalna aparycja i włosy to atrybuty, które coraz rzadziej można zobaczyć u aktorek i aktorów chcących się za wszelką cenę pokazać i wybić przed konkurencję. Agnieszka Kawiorowska wierzy, że to jej praca powinna być na pierwszym planie i osiąga tym podejściem niemałe sukcesy. 

Wajda, Pasikowski, Englert, Doda – co mają ze sobą wspólnego?

Ze wszystkimi współpracowała Agnieszka Kawiorska! Z mistrzem polskiej kinematografii – Andrzejem Wajdą przy okazji głośnego i ważnego historycznie filmu Katyń, który był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.  Z Władysławem Pasikowskim i Dodą przy kontynuacji bijącej rekordy popularności serii „Pitbull” w 2018 roku. Zagrała tam podoczną rolę wiernej żony, niepodejrzewającej, że jej mąż jest przestępcą. Pracowała też z Janem Englertem u boku którego zagrała małą ale zapadającą w pamięć rolę w obrazie „ Glina” z 2003 roku. Przy tych wszystkich sukcesach Agnieszka pozostaje bardzo skromną osobą i hołubi swoje młodsze rodzeństwo bardziej niż jakikolwiek ze swoich osiągnięć. Za największe autorytety uznaje swoich profesorów z krakowskiej uczelni w tym Krzysztofa Globisza, którego wspomina jako ciepłego, pełnego pasji nauczyciela. Jest zdecydowaną orędowniczką ciężkiej pracy i samodecydowania o sobie niż zdawania się na „wrodzony talent”. Mamy nadzieję, że ta wszechstronnie uzdolniona aktorka, pasjonatka sztuk walki, boksu i kitesurfingu jeszcze wiele razy zaskoczy nas swoimi projektami. Szołbiznes i polskie filmy potrzebują osób, które chcą by to owoce ich ciężkiej pracy przemawiały zamiast skandali i życia prywatnego.