Kim jest Aneta Todorczuk? [Na Wspólnej, piosenki, Instagram]

Aneta Todorczuk – aktorka i wokalistka

Na polskiej scenie filmowej i teatralnej można znaleźć wiele wspaniałych aktorek i aktorów. Wśród nich, na uwagę zasługuje Aneta Todorczuk, urodzona w grudniu 1978 roku, w Białymstoku. Dwadzieścia lat później, w 1998 roku ukończyła Liceum Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego, w swoim rodzinnym mieście. Uczęszczała do klasy skrzypiec. Aneta jest absolwentką warszawskiej PWST, którą opuściła z dyplomem w 2002 roku.

Jej kariera rozpoczęła się od debiutu w spektaklu “Szkoła żon,” reżyserowanego przez Jana Englerta. Debiut aktorki miał miejsce w 2001 roku. W tym samym roku została zatrudniona jako etatowa aktorka w Teatrze Narodowym w Warszawie. Od 2006 roku współpracuje również z Teatrem Studio Buffo. Warto wspomnieć, że Aneta Todorczuk jest współzałożycielką oraz prezeską fundacji Mamy Dzieci.

Kariera filmowa i teatralna oraz przygoda z dubbingiem

Aneta jest dość uniwersalną postacią, która dobrze odnajduje się w świecie aktorów. Gra zarówno w filmach, jak i spektaklach. Swojego głosu użyczyła przeróżnym postaciom, a do tego w swojej karierze otrzymała wiele nagród. Jeżeli chodzi o dorobek filmowy, to Todorczuk można znaleźć zarówno w filmach, jak i serialach oraz spektaklach telewizyjnych. Wśród tytułów, które warto wymienić, znajdują się m.in. “Na dobre i na złe,” “Pensjonat pod Różą,” “Opowiadania dla dzieci,” “Milczenie jest złotem,” “Barwy szczęścia,” “Blondynka,” czy też “Pierwsza miłość.”

Dodatkowo, głosu Anety często można słuchać w różnych bajkach, tych mniej i tych bardziej popularnych. Todorczuk udzieliła swojego głosu m.in. Louise w “Lucky Luke na Dzikim Zachodzie,” księżniczce Giselle w “Zaczarowanej” oraz Gizeli w “Sezonie na misia.” Pracując w Teatrze Studio Buffo, znalazła się na deskach teatru grając m.in. w “Złotej sobocie,” “Wieczorze Francuskim” oraz “Karuzeli marzeń.” Aktorka pojawiała się również w OCH Teatrze w Warszawie, w Teatrze Montownia (również w stolicy) oraz w Teatrze Narodowym. 

Todorczuk może się pochwalić również różnymi nagrodami. Pierwszą z nich jest zdobyta w 1999 roku II nagroda na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie. W 2000 roku z kolei zdobyła wyróżnienie w Konkursie interpretacji piosenek Agnieszki Osieckiej w Warszawie. W 2002 roku Aneta zdobyła I nagrodę na Festiwalu Sztuki Estradowej dla zespołu MMAM. Jak widać, zanim kariera Todorczuk nabrała rozpędu, aktorka zdążyła zdobyć kilka wyróżnień i nagród. Osoby, które chętnie oglądają polskie seriale z pewnością doskonale znają Anetę z wielu różnych produkcji i mają świadomość, że jest naprawdę dobrą aktorką.