Kim jest Anita Mazur?

Anita Mazur to dziennikarka Eleven Sports, która od lat zajmuje się żużlem. Prywatnie jest fanką Lechą Poznań, pracowała nawet w klubie, gdy rozbłyskała gwiazda Roberta Lewandowskiego. Jej dużym atutem jest znajomość języków — kobieta z łatwością porozumiewa się po angielsku, niemiecku, hiszpańsku i włosku. Co jeszcze wiemy na temat życia zawodowego i prywatnego Anity Mazur? Jeśli jesteście ciekawi, czytajcie dalej!


Anita Mazur — wiek, rodzina, partner

Anita Mazur urodziła się w grudniu 1990 roku w Poznaniu. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu, gdzie studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną (2009 – 2014). Jej pasją są podróże.
Dziennikarka związana jest z Włochem Lucą Bettini, który jest szefem kuchni w znanym warszawskim bistro Va Bene. Mazur słynie z zamiłowania do gorącej Italii. W jednym z wywiadów zdradziła, że ojczyzna partnera, to dla niej raj na ziemi i mogłaby na Półwyspie Apenińskim zamieszkać.

To moje marzenie, bo kocham ten kraj. Włochy są miejscem, do którego uwielbiam wracać. Często przyjaciele szturchają mnie, że jest tyle pięknych lokalizacji na świecie i co ja mam z tą Italią. Dla mnie Włochy są po prostu magiczne. Wszystko mi tam pasuje, od ludzi, ich podejścia, przez kulturę i jedzenie. W Bergamo mam też ciocię — zachwycała się.

Anita Mazur — kariera

Przygodę z dziennikarstwem Anita Mazur rozpoczęła jeszcze przed rozpoczęciem studiów — od 2008 roku pracowała jako asystentka rzeczniczki prasowej Kolejorza. W 2011 poszła na staż do Canal + Sport. Pierwszym wydarzeniem, przy którym pracowała była gala boksu, później powierzono jej przeprowadzanie wywiadów na Drużynowym Pucharze Świata w Gorzowie Wielkopolskim. Mazur nie miała żadnego doświadczenia w tej dziedzinie sportu, ale szybko nadrobiła braki informacyjne. W latach 2012 – 2013 pojawiała się już jako reporterka w parku maszyn na Grand Prix. Staż w redakcji zakończyła w czerwcu 2013 roku, przechodząc do Ice Racing Team Polska, gdzie przez niespełna rok pracowała jako rzeczniczka prasowa Ice Racing Team Polska. W latach 2014 – 2017 współpracowała z firmą zajmującą się produkcją transmisji z żużla, gdzie koordynowała pracę sędziego zawodów z pracą wozu transmisyjnego. W 2017 roku dołączyła do zespołu Eleven Sports, gdzie prowadzi żużlowy Eleven Call Live.

Anita Mazur — Instagram

Anita Mazur prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @anitkamazur. Aktualnie konto dziennikarki obserwuje na ten moment 14,3 tysiąca użytkowników tego serwisu. Kobieta dzieli się ze swoimi obserwatorami zdjęciami z pracy, ale czasami wstawia też zdjęcia z życia prywatnego, głównie z podróży.