Kim jest Bartosz Gelner?

Urodzony w 1988 roku Bartosz Gelner, pochodzi z Katowic i jest znanym polskim aktorem filmowym, telewizyjnym oraz teatralnym. Na rodzimej scenie aktywny od 2008 roku i z racji na swoje sympatyczne podejście do widzów oraz profesjonalizm wykonywanej pracy – stale zyskuje sobie grono nowych fanów. Co ciekawe, ten lubiany aktor wcale nie zamierzał wiązać swojego życia ze sceną filmową – wręcz przeciwnie!

Bartosz Gelner – wykształcenie i kariera

Początki Gelnera to życie w tradycyjnej, śląskiej rodzinie i mocne nastawienie na konkretne zawody, a nie aktywność artystyczną. Ojciec aktora jest inżynierem, a matka lekarzem, dlatego, jak można się domyślać, jego dzieciństwo było raczej przepełnione konkretami niż fantazjami. Sam chciał zostać prawnikiem, socjologiem, a dopiero później humanistą.

W liceum ogólnokształcącym, do którego uczęszczał, zetknął się z kabaretem, a nawet wraz z grupą kolegów zaczął go współtworzyć. Był to „Kabaret na 3/4” i to on sprawił, że po ukończeniu liceum Gelner zaczął myśleć o podjęciu nauki na kierunkach artystycznych. Zdawał do szkół teatralnych m.in. w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie, ale do żadnej z nich się nie dostał. Nie odpuścił i rok uczęszczał do aktorskiej szkoły policealnej (Lart studio, w Krakowie), a później wreszcie dostał się na wrocławski wydział lalkarski PWST. W 2012 ukończył szkołę i mocniej ruszyła jego kariera.

Debiut: rok 2008, scena Narodowego Starego teatru, w „Trans-Atlantyku” samego Gombrowicza.

Filmografia:

 • 2009 – „Przystań”, w której odegrał rolę Olafa Kozłowskiego (pierwsza rola na ekranie telewizyjnym)
 • 2010 – „Ratownicy”
 • 2011 – Pojawił się na planach kilku produkcji m.in. „Sala samobójców”, „Czas honoru”, „Wierność”
 • 2012 – „Dzień oszusta” i „Prawo Agaty” oraz „Komisarz Alex”
 • 2013 – „Płynące wieżowce”, „Ojciec Mateusz”
 • 2015 – „Krew z krwi”, „Dupek, „Ameryka”
 • 2016 – „Singielka” oraz „Szatan kazał tańczyć”
 • 2017 – „Ultraviolet”, „Reakcja łańcuchowa”
 • 2018 – „Drogi wolności”, „Kobieta sukcesu”
 • 2019 – „Legiony” „Odwróceni. Ojcowie i córki”
 • 2020 – „Szadź”
 • 2021 – „Sexify”


Role teatralne to głównie spektakle grane w Nowym Teatrze, z którym aktor współpracuje. To tutaj otrzymał m.in. Wyróżnienie Sekcji Krytyków Teatralnych ZASP za kreację Cetha, chłopca, którego do trójkąta bierze para gejów. Występował też w Kabarecie Warszawskim i był w finale konkursy Trójki na młode talenty.

Bartosz Gelner otrzymał w 2013 roku Nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles, za swoją rolę w produkcji „Płynące wieżowce”.

Bartosz Gelner i Magdalena Cielecka

Bartosz Gelner od ponad trzech lat związany jest z jedną z najbardziej cenionych aktorek w Polsce — Magdaleną Cielecką. Ich związek od początku wzbudzał ogromne zainteresowanie, parę bowiem dzieli spora różnica wieku — Cielecka jest starsza od swojego ukochanego o 16 lat. Może dlatego główni zainteresowani niechętnie mówią o uczuciu, które ich połączyło i konsekwentnie unikają publicznych wypowiedzi na temat swojego związku.

Aktorska para poznała się w Nowym Teatrze w Warszawie, gdzie oboje występują. Początkowo łączyła ich przyjaźń, która z czasem przerodziła się w uczucie. Swój związek z powodzeniem ukrywali przed mediami przez kilka miesięcy. Według portali plotkarskich Gelner i Cielecka zaczęli się spotykać na początku 2019 roku, natomiast pierwsze doniesienia o łączącym ich uczuciu trafiły do mediów dopiero wiosną tego samego roku.

Trudno też znaleźć w sieci wspólne zdjęcia pary, żadne z nich nie publikuje również postów w mediach społecznościowych, na których są razem. Jedyna ich wspólna fotografia pochodzi z sierpnia 2019 roku ze ślubu Zosi Zborowskiej i Andrzeja Wrony. Zdjęcie z gwiazdorską parą opublikował Robert Kupisz, który także był gościem na tej uroczystości.

Jakiś czas temu, w mediach pojawiły się pogłoski o kryzysie w związku Magdaleny Cieleckiej i Mateusza Gelnera. Plotkowano nawet o rozstaniu. Nie wiadomo, ile było w tym prawdy, fakt jest jeden — para wciąż jest razem.

Bartosz Gelner — Instagram

Bartosz Gelner prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @gelner_bartek. Aktualnie profil aktora obserwuje 43,3 tysiąca użytkowników tego serwisu.