Kim jest Bilguun Ariunbaatar?

Urodzony w 1986 roku Bilguun Ariunbaatar jest popularnym prezenterem telewizyjnym i piosenkarzem pochodzenia mongolskiego. Jego sympatyczne podejście do kamery, publiczności i świata mediów przysporzyło mu wielu fanów, którzy cenią go zarówno za satyryczne zacięcie, umiejętność robienia dobrego show, jak i za sposób celebryckiego obycia.

Bilguun Ariunbaatar – kariera, nagrody i nominacje

Ciekawostką dla polskich widzów jest fakt pochodzenia prezentera, urodził się on w Mongolii w rodzinie lekarzy, która w wieku jego dziewięciu lat wyemigrowała do Polski. Idąc na fali rodzinnych tradycji, studiował na Uniwersytecie Medycznym i miał podobnie jak jego rodzice, zostać lekarzem. Po dwóch latach porzucił jednak naukę, a jego uwaga skierowała się w stronę show-biznesu. Podjął studia reklamy i marketingu na jednej z prywatnych uczelni i uzyskał na nich tytuł licencjata.

Jego charakterystyczna aparycja i parcie na występowanie w telewizji szybko przyniosły mu pierwsze zainteresowanie producentów. Wiosną 2010 roku zaczął występować w popularnym wówczas programie TVN „Szymon Majewski show”, prowadząc w nim fikcyjną, mongolską telewizję „U1 Bator”, której był reporterem. Pojawił się też w „Szymon na żywo”, gdzie wcielał się w rolę słabo zorientowanego w naszych realiach obcokrajowca, który tą właśnie rolą zyskał sobie tysiące fanów. Co ciekawe, Ariunbaatar mieszka w Polsce od dziewiątego roku życia, więc tak naprawdę po polsku mówi zupełnie płynnie i doskonale zna nasz kraj, więc jego rola była tu całkowicie wymyśloną kreacją artystyczną.

Już w 2011 roku został nominowany do Wiktorów 2011 jako Odkrycie telewizyjne roku. Widzowie kojarzą go natomiast z występów nie tylko w „Szymon Majewski Show”, ale i:

  • HDw3D Telewision
  • Taniec z gwiazdami (w parze z Janją Lesar doszedł aż do finału, w którym zajął drugie miejsce)
  • Viva Polska
  • Spanie z gwiazdami
  • Puk, puk, to my!
  • Twoja twarz brzmi znajomo
  • Dancing with the stairs. Taniec z gwiazdami. W Polsat Cafe
  • Celebrity Splash

Przez blisko prezenter był też związany z Radiem Rock, prowadził też swoją autorską audycję „Szybki Bill” w Radio Zet. Gościnnie pojawił się również w TVP1 w programie rozrywkowym „Jaka to melodia?”, w którym odtwarzał jedną z piosenek konkursowych. Ariunbaatar brał też udział w spektaklu Krystyny Jandy „Udając ofiarę”, a w 2015 zaskoczył swoich fanów, zakładając zespół rockowy „Lavina”. Współzałożycielami zespołu byli również Rafał Żukowski, Paweł Paszczyk i Mateusz Banasiuki.

Od 2016 roku jest w związku i ma córkę Antoninę.