Kim jest Iga Krefft? [wiek, mąż, Instagram]

Iga Krefft to polska aktorka, która w serialach pojawiała się już jako dwunastolatka. Widzowie mogą kojarzyć ją też z filmu Sala samobójców. Hejter. Największą popularność przyniosła jej rola Uli w serialu M jak Miłość, z którym związana jest już ponad dziesięć lat. Oprócz aktorstwa jej pasją jest także muzyka — w tej dziedzinie znana jest pod pseudonimem Ofelia. Poza śpiewaniem Iga Krefft zajmuje się także komponowaniem muzyki i pisaniem tekstów.

Iga Krefft — wiek, wykształcenie

Aktorka urodziła się 2 września 1995 roku i pochodzi z Gniewina, gdzie dorastała. W dzieciństwie uczęszczała do szkoły muzycznej w Gdańsku oraz na zajęcia wokalne i rytmiczne, co ukształtowała jej pasje. W sieci posługuje się pseudonimem artystycznym Ofelia. Iga Krefft jest absolwentką warszawskiego 21 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Jerzego Grotowskiego, które ukończyła w 2014 roku.

Iga Krefft — kariera

Na deskach sceny muzycznej Iga Krefft zadebiutowała w 2006 roku podczas Festiwalu Gwiazd w Gdańsku, gdzie stanęła u boku Michała Bajora. Dwukrotnie brała udział w programie Od przedszkola do Opola, a w 2007 roku wystąpiła w Opolu u boku Mieczysława Szcześniaka, z którym zaśpiewała Dumkę na dwa serca. W tym samym roku wzięła także udział w przesłuchaniach do musicalu Akademia Pana Kleksa i w castingu do serialu M jak Miłość. W obu zwyciężyła.

Na koncie ma również rolę Agi w pierwszej polskiej produkcji kanału Disney Chanel Oby do dzwonka, do którego trafiła po bardzo trudnej selekcji.

Oprócz M jak Miłość, Iga Krefft zagrała także w kilku innych znanych produkcjach, m.in. w Diagnozie, Na Wspólnej oraz w filmie Sala samobójców. Hejter. Wzięła także udział w jednej z edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo i była reporterką za kulisami The Voice of Poland.

Artystka ma już na swoim koncie debiutancki album, który zatytułowała swoim pseudonimem artystycznym – Ofelia.

Iga Krefft — mąż

Aktorka nie ma męża, ale od kilku lat związana jest Wiktorem Ejryszewem, którego poznała na planie M jak Miłość. Mężczyzna jest scenarzystą i reżyserem, w serialu wystąpił w epizodycznej roli. W mediach pojawiły się ostatnio plotki o ich ślubie, jednak do tej pory oboje ich nie potwierdzili.

Iga Krefft — Instagram

Iga Krefft prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @ofeliaigakrefft. Aktualnie, Iga może pochwalić się ponad 111 tysiącami obserwatorów. Artystka publikuje na swoim profilu zdjęcia z sesji i podróży, czasem także ze swoim partnerem.