Kim jest Ilona Janyst ? [mąż, dziecko, instagram]

Ilona Janyst to polska aktorka, którą telewidzowie mogą kojarzyć z popularnego serialu TVP M jak miłość. Wielu z nich ciekawią informacje na temat jej kariery zawodowej oraz życia prywatnego. Jeśli również należysz do tego grona, zapoznaj się z poniższym artykułem!

Ilona Janyst — wiek i wykształcenie

Ilona Janyst urodziła się 10 września 1991 roku i pochodzi ze Szczecina. Jest absolwentką Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, który znajduje się we Wrocławiu. Aktorka cieszy się ogromną sympatią telewidzów i do tej pory udało jej się zgromadzić naprawdę liczną grupę fanów swojej gry aktorskiej.

Ilona Janyst — M jak miłość

Aktorka zyskała rozpoznawalność dzięki roli Anety Chodakowskiej w serialu TVP M jak miłość, w którym grała przed kilka lat. W 2021 roku Janyst odeszła z produkcji. Dokładnie 2 grudnia ogłosiła, że znów została mamą, urodziła syna i teraz ta życiowa rola jest dla niej najważniejsza. Na swoim profilu na Instagramie przyznała, że nie wróci prędko do roli Anety.

Ilona Janyst zagrała jeszcze w innych polskich produkcjach telewizyjnych, m.in. Pierwsza miłość, Na Wspólnej oraz Przyjaciółki.

Ilona Janyst — mąż i dziecko

Znana z M jak miłość aktorka związana jest z kolegą po fachu. Jej mężem jest Paweł Janyst, który ma na swoim koncie ma role w serialach, jak Pierwsza miłość, Komisarz Alex, Czas honoru, Na noże, Stulecie winnych i Korona królów.

Ilona Lewandowskai Paweł Janyst stanęli na ślubnym kobiercu w 2018 r. Aktorka pochwaliła się tym wydarzeniem, umieszczając na Instagramie fotografię zrobioną tuż po wyjściu nowożeńców z kościoła. Opatrzyła ją następującym podpisem: Od chwil paru jestem Iloną Janyst.

Para doczekała się dwójki dzieci (2019 i 2021).

Ilona Janyst — Instagram

Ilona Janyst prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @iljanyst. Jej profil aktualnie obserwuje 82,3 tysiąca użytkowników tego serwisu.