Kim jest Jan Pirowski?

Jan Pirowski to znany w Polsce dziennikarz oraz prezenter radiowo-telewizyjny. Gospodarz wielu popularnych programów rozrywkowych, słuchany codziennie przez tysiące widzów, którzy doskonale kojarzą jego ciepły i przyjemny głos. Aktywny w mediach społecznościowych i często pojawiający się w plotkarskich gazetach.

Jan Pirowski – kariera medialna i celebrycka

Przez wielu Pirowski uważany jest za celebrytę dziennikarsko-prezenterskiego świata, choć on sam mówi, że nie czuje się ani wielką gwiazdą, ani tym bardziej celebrytą. Dobrze wykonuje swoją pracę i dba o wizerunek w social mediach, ale nie jest typem osoby pchającej się na afisz. Ma się wręcz wrażenie, że lubi przebywać w tle – i rzeczywiście jest w tym, co robi bardzo przekonujący i autentyczny.

Dziennikarz kojarzy się większości słuchaczy przede wszystkim z prowadzenia programu „imprESKA” w Radiu Eska oraz „Pierwszy raz za granicą” realizowanego przez TTV. Za swoje ciepłe podejście do gości i słuchaczy – uwielbiany przez fanów i stale zyskujący sobie ich coraz większe grono. Jego autorski Fanpage na Facebooku lubi i obserwuje prawie 30 000 osób, a konto na Instagramie zasubskrybowało ponad 27 500 followersów. Co ważne, na mediach społecznościowych nie dzieli się tylko i wyłącznie zdjęciami z pracy, ale i ciekawymi przemyśleniami, które zachęcają jego fanów do aktywnej dyskusji i zaangażowania. Tu warto dodać, że w 2016 roku miał etap wycofywania się mediów społecznościowych i usunął wszystkie swoje social media. Poszukiwał wówczas spokoju i dystansu od świata typowo celebryckiego.

Jego aktywność radiowa zaczęła się od RMF FM. Jeszcze w czasach licealnych wziął udział w projekcie, w którym krakowskim szkołom zaproponowano stworzenie własne radia. Zgłosił się, zaczął warsztaty kierunkowe i potem jego życia wiązało się już praktycznie tylko z radiem. Można powiedzieć, że to były wrodzone i odkryte przypadkiem predyspozycje zawodowe.

Aktualnie w telewizji Player można oglądać współprowadzony przez niego program „Defacto” tworzony przez telewizję TTV, z którą prezenter jest związany od lat. W archiwach telewizyjnych warto również poszukać jego relacji z mundialu w Rosji 2018: prowadził wówczas program „Pirowski. Na mundial”, w którym przyglądał się kibicom, opowiadał o sztuczkach piłki nożnej i komentował bieżącą sytuację na murawie.

Prywatnie bardzo skromny, unikający fleszy i wielkich wydarzeń artystycznych, ceniący prawdomówność, prywatność, naturalność nie na pokaz, tolerancję i szacunek mężczyzn wobec kobiet.

Dodaj komentarz