Kim jest Karolina Sawka? [wiek, Instagram, partner]

Karolina Sawka to polska aktorka, znana z seriali takich jak „M jak miłość” oraz „Pierwsza miłość”. Część widzów może kojarzyć ją także z roli Nel w opartym na powieści Henryka Sienkiewicza filmie „W pustyni i w puszczy”, w którym wystąpiła, mając 10 lat. Co jeszcze wiemy o pięknej aktorce?

Kim jest Karolina Sawka?

Karolina Sawka urodziła się 15 grudnia 1991 roku w Szczecinie. Jest córką rysownika oraz satyryka, Henryka Sawki. Jej matka, Ewa Sawka, jest autorką albumu filmowego „W pustyni i w puszczy. Spełnione marzenie”.

Sawko jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie ukończyła aktorstwo. W 2001 roku w wieku 10 lat zadebiutowała rolą Nel w opartym na powieści Henryka Sienkiewicza filmie „W pustyni i w puszczy”, gdzie zagrała u boku Andrzeja Strzeleckiego, Adama Fidusiewicza i Artura Żmijewskiego. Za tę rolę otrzymała nagrody na festiwalach Ale Kino! W Poznaniu, Giffoni Film Festival we Włoszech i na a XVIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Moskwie.

Na swoim koncie ma już wiele kreacji. W 2017 roku zaczęła występować w spektaklu, pt. „Jabłko” w Teatrze Żelaznym w Katowicach. Możemy ją podziwiać także w kinie (film Soyer) i telewizji. Od 2018 roku występuje w serialu „M jak miłość”.

Pasją aktorki jest jazda konna i ceramika.

Karolina Sawka — partner

Karolina Sawka spotyka się z aktorem Maciejem Musiałowskim, znanym z głównej roli w filmie Jana Komasy „Sala Samobójców. Hejter”. Choć pierwsze doniesienia o ich związku pojawiały się już kilka lat temu, para wciąż unika fleszy i nie eksponuje swojej miłości w mediach społecznościowych.

Karolina Sawko — Instagram

Karolina Sawka prowadzi profil na Instagramie @sawkowska, który obserwuje ponad 31 tysięcy użytkowników tego serwisu. Ostatnio głośno było o jej spotkaniu z aktorem Adamem Fidusiewiczem, odtwórcą tytułowej roli Stasia z filmu „W pustyni i w puszczy”. Aktorzy zrobili sobie pamiątkową fotografię, którą następnie oboje zamieścili na swoich profilach na Instagramie. Aktorka opatrzyła ją podpisem „Król Stanisław i królowa Saba”.