Kim jest Katarzyna Kasia? Co wiemy na temat jej życia zawodowego i prywatnego?

Katarzyna Kasia to polska filolożka, wykładowczyni, autorka, tłumaczka oraz dziennikarka radiowo-telewizyjna. Od dziecka związana jest z radiem prawnuczka Wesołej Lwowskiej Fali, prowadzi także audycje w radiu Nowy Świat. Stale współpracuje z Kulturą liberalną i Szkłem kontaktowym w telewizji TVN24.

Katarzyna Kasia — życiorys

Katarzyna Kasia — życie prywatne

Dziennikarka urodziła się w 1978 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Byłą stypendystką Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Włoskiej i The Kościuszko Foundation, visiting scholar w Princeton University. Zdobyła także tytuł doktora nauk humanistycznych.

Katarzyna Kasia — rodzina

Jest córką Andrzeja Kasi i Barbary Czerskiej. Ojciec Katarzyny Kasi był historykiem filozofii starożytnej i średniowiecznej. Wykładał na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie.

Katarzyna Kasia — mąż i dzieci

Niestety, na temat życia prywatnego Katarzyny Kasi nie wiadomo wiele. W sieci nie ma żadnych informacji na temat Katarzyna Kasia stan cywilny.

Katarzyna Kasia — kariera

Katarzyna Kasia jest wykładowczynią akademicką. Jakiś czas temu była Kierowniczką Katedry Teorii Kultury oraz prodziekanką Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie. Prowadziła tam m.in. zajęcia z filozofii kultury, historii filozofii oraz estetyki. Oprócz tego, na Akademii Teatralnej w Warszawie prowadzi zajęcia z historii filozofii, estetyki i filozofii kultury z elementami antropologii. Pod jej kierunkiem powstało w tej uczelni kilkadziesiąt znakomitych teoretycznych prac dyplomowych i licencjackich.

Jest autorką książki Rzemiosło formowania. Luigiego Pareysona estetyka formatywności, tłumaczką tekstów włoskich filozofów (Pareyson, Vattimo i in.). Na stałe współpracuje z Kulturą liberalną, jest także członkinią zespołu redakcyjnego Przeglądu filozoficzno-literackiego, często komentuje w mediach bieżące wydarzenia polityczne.

Katarzyna Kasia — Szkło kontaktowe

W 2019 roku zaczęła występować w programie Szkoło Kontaktowe w TVN 24, a po niespełna roku objęła w nim stanowisko prowadzącej. Ponadto, wraz z Grzegorzem Markowskim prowadzi program radiowy w internetowej stacji Nowy Świat.

Katarzyna Kasia — Instagram

Katarzyna Kasia prowadzi prywatne konto na Instagramie pod nazwą @kasia2. Aktualnie jej profil obserwuje 201 osób.