Kim jest Kuba Jurzyk?

Kuba Jurzyk urodził się w Grodzisku Mazowieckim w 1992 roku i jest znanym polskim wokalistą oraz cenionym ze względu na swój charyzmatyczny głos, aktorem dubbingowym. Świetnie gra na saksofonie, wpisując się w nurt fanów muzyki pop, soul, R&B, bluesa i funk.

Kuba Jurzyk – życiorys, pasje, muzyka i kariera

Piosenkarz od najmłodszych lat interesował się wszystkim tym, co wiąże się z muzyką, a jego dziecięce pasje zadecydowały również o późniejszej edukacji kierunkowej. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej II stopnia w Warszawie, w której kształcił się w klasie wokalistyki estradowej. Ukończył również prestiżową Szkołę Muzyczną I stopnia, tym razem w klasie saksofonu i kształcił się LXXV Liceum Ogólnokształcącym.

Polska publiczność zetknęła się z jego głosem i talentami w czwartej edycji popularnego programu X Factor, w którym brawurowo doszedł aż do finału. To właśnie ten moment był przełomowym w jego muzycznej karierze i sprawił, że wokalista zaczął się rozwijać i coraz częściej pojawiać na różnych muzycznych wydarzenia. Dziś współtworzy i jest wykonawcą Studia Accantus, którego nagrania i fenomenalne klipy można znaleźć bezpośrednio na YouTube. Studio Accantus to zespół twórców i wykonawców, którzy sami tworzą własne, niezależne projektu autorskie z misją szerzenia musicalu i muzyki filmowej w Polsce i co najważniejsze: w języku polskim. Koncerty Accantusa z udziałem Kuby Jurzyka są na bieżąco opisywane na stronie internetowej studia, gdzie również można na te wydarzenia nabyć bolety.

Kuba Jurzyk jest bardzo aktywny jeśli chodzi o trasy koncertowe, dobrze się czuje na scenie i ma świetny kontakt z publicznością. Współpracuje również z Śródmiejskim Teatrem Muzycznym, projektem „Proscenium” i Filharmonią Narodową. Jego występy można było również podziwiać na deskach słynnego Teatru Palladium oraz w operach: Narodowej i Leśnej w Sopocie.

Zawodowo, piosenkarz współpracuje również z marką Disney Polska i często użycza głosu do disneyowskich produkcji, tworząc role dubbingowe i muzyczne. W tej kategorii można go usłyszeć m.in. w:

  • „Lwiej Straży” i „Magicznej Przystani” z 2015
  • „Elenie i sekrecie Avaloru”, „Elenie z Avaloru” i „Vaianie: Skarb oceanu” z 2016
  • „Kaczych opowieściach” oraz „Pięknej i Bestii” z 2017
  • „Małej stopie” z 2018
  • „Aladynie” oraz „Krainie lodu II” z 2019

Role dubbingowe wykonywał dla produkcji „Akademia tańca” oraz Garderoba Julie”, a na scenach musicalowych pojawił się w „Jesus Christ Superstar” w roli Judasza, „Notre Dame de Paris” czy „Les Miserables”.