Kim jest Małgorzata Tomaszewska?

Urodzona w 1989 roku w Łodzi, Małgorzata Tomaszewska, jest dobrze rozpoznawalną w Polsce prezenterką telewizyjną i dziennikarką. Jest również córką wielokrotnie występującego w Reprezentacji Polski bramkarza, Jana Tomaszewskiego oraz Katarzyny Calińskiej – Tomaszewskiej, byłej mistrzyni w tenisie stołowym.

Małgorzata Tomaszewska – kariera medialne i życie prywatne

Silne tradycje sportowe w rodzinie Tomaszewskiej sprawiły, że już jako nastolatka sama grała aktywnie w tenisa stołowego, chociaż ostatecznie jej kariera nie poszła śladem rodziców w sport, a w media. Ukończyła wprawdzie Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, a później psychologię na Uniwersytecie Humanistycznym SWPS, ale jej praca skierowała się w stronę modelingu. Debiut na antenie telewizyjnej zaliczyła w roku 2012, prowadząc programy sportowe w telewizji Sportklub oraz „Pudelek show” w Telewizji WP.

Dwa lata później otrzymała propozycję bycia pogodynką w Polsacie i pracowała w tym charakterze do roku 2016. W międzyczasie wzięła udział w czwartej edycji kultowego już programu rozrywkowego „Dancing with the Stairs. Taniec z gwiazdami”, a od 2017 wcieliła się w rolę prowadzącej program shobiznesowy na antenie telewizji WP, w której również prowadziła Sylwestra Wrocławskiego w roku 2016/2017. Realizowała również „Meteorię” w Polsat News oraz magazyn „Czerwony dywan” w Telewizji Polskiej.

Od 2018 roku Małgorzata Tomaszewska jest już na stałe związana z Telewizją Polską. To na jej łamach prowadziła m.in. temat kultury i show-biznesu w znanej serii „Pytanie na śniadanie”, której później została główną prowadzącą. To również ona w roku 2019 zajmowała się przygotowaniem i prowadzeniem benefisu Zenona Martyniuka pt. „Życie to są chwile”, który był w tamtym czasie jednym z bardziej kontrowersyjnych wydarzeń artystycznych z ramówki TVP.

W roli głównego „wodzireja” stanęła także w TVP za mikrofonem takich wydarzeń, jak:

  • „Wakacyjna Trasa Dwójki” w roku 2020 i 2021
  • „The Voice of Poland” – w dwóch edycjach programu
  • „Sylwester marzeń z Dwójką”
  • „Dance dance dance” – program rozrywkowy

Współprowadziła również wielki finał 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, organizowany w Warszawie, w listopadzie 2020

Prywatnie jest mężatką i matką urodzonego w 2017 roku syna, Enzo. Na co dzień bardzo chroni swojej prywatności, dlatego zainteresowani nią widzowie mogą się czuć rozczarowani, ale niewiele rzeczy z jej życia poza ekranem przenika do wiadomości publicznej. Ciekawostką budzącą wśród widzów wiele pytań jest wzrost Tomaszewskiej: prezenterka mierzy 176 cm.

Prezenterka ma również swój profil na Instagramie, gdzie obserwuje ją około 70 000 osób.