Kim jest Maria Prażuch-Prokop?

Maria Prażuch-Prokop od 4 lat jest instruktorką jogi, którą praktykuje od 6 lat. Wcześniej pracowała w korporacji w dziale marketingu. Prywatnie jest żoną Marcina Prokopa, jednego z najpopularniejszych i najsympatyczniejszych dziennikarzy stacji TVN. Para jest w związku od 18 lat, mają 15-letnią córkę. Jeśli jesteście ciekawi informacji na temat Marii Prażuch-Prokop, czytajcie dalej!

Kim jest Maria Prażuch-Prokop?

Maria Prażuch-Prokop urodziła się 16 kwietnia 1979 roku. Z uwagi na decyzje rodziców o emigracji, przez wiele lat mieszkała w USA, gdzie ukończyła studia. W 2003 roku Maria postanowiła wrócić do Polski, a jej rodzina pozostała w Chicago. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Jeszcze w tym samym roku kobieta poznała swojego przyszłego męża, Marcina Prokopa, i rozpoczęła prace w marketingu i nieruchomościach w jednej z warszawskich firm.

Niestety z czasem praca przysłoniła Marii wszystko, do tego doszły kłopoty ze zdrowiem. Podczas jednego z maratonów, w których brała regularnie udział, kobieta zasłabła i trafiła do szpitala. Spowodowane to było między innymi dużym stresem oraz szalonym tempem życia. Diagnoza brzmiała: nerwica lękowo-napadowa.

To wydarzeniem spowodowało, że kobieta postanowiła zmienić priorytety w swoim życiu. Zrezygnowała z pracy w korporacji i 6 lat temu rozpoczęła swoją przygodę jogą. Z czasem do treningów doszła chęć uczenia innych.

Przychodzi taki moment, że musisz podzielić się tą praktyką, że czujesz, że aż się zsikasz, jak się tym nie podzielisz, czujesz taki moment, że chcesz pomóc. Pierwszy sygnał, że chcesz uczyć, to wtedy, kiedy inaczej patrzeć na ludzi na ulicy. (…) Zaczynasz analizować ciało, żeby pomóc temu człowieczkowi. (…) Poczułam, że chce to robić. Przychodzi taki moment, że wiesz, że chcesz i możesz to robić — mówi Maria Prażuch-Prokop.

Mimo że od 4 lat jest trenerką, to droga do tej wymarzonej dyscypliny była długa i wyboista. Na szczęście na każdym kroku Maria otrzymywała ogromne wsparcie od męża. To umocniło jej wiarę w siebie i pozwoliło dojść do etapu w życiu, który kobieta wreszcie nazywa szczęściem.

Maria Prażuch-Prokop jest również menadżerka Anny Markowskiej, która znana jest m.in. z udziału w programie Top Model.