Kim jest Mariusz Czerniewicz?

Urodzony w 1989 roku Mariusz Czerniewicz jest profesjonalnym polskim kulturystą i modelem fitness. Wielokrotnie nagradzany na prestiżowych konkursach, certyfikowany przez federację IFBB jako trener sportów sylwetkowych. W social mediach bardzo aktywny i cieszący się ogromną popularnością: prowadzi własną stronę www, udziela porad fitness, na Instagramie obserwuje go ponad 67 000 followersów, na Facebooku ponad 98 000, a liczne i cieszące się dużą oglądalnością nagrania video z nim w roli głównej można znaleźć na YouTube.

Mariusz Czerniewicz – kariera i doświadczenie

Wykształcenie sportowca zupełnie nie idzie w parze z tym, czym zajmuje się on na co dzień i z czego jest znany praktycznie w całej Polsce. Nie każdy wie, że zawodowo Czerniewicz jest inżynierem budownictwa i absolwentem Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie. Jego techniczne umiejętności i można powiedzieć umysł ścisły, nie poszły jednak w kierunku kariery inżynieryjnej, a wręcz odwrotnie. Wcześnie zaczął interesować się sportem i kulturystyką, brał udział w licznych zawodach o prestiżowych rangach i bardzo szybko jego sukcesy sprawiły, że zaczęły się o nim rozpisywać media. Dziś sam o sobie mówi, że jest inżynierem ludzkich ciał i dzięki swojemu doświadczeniu i sukcesom, skutecznie pomaga innym budować sylwetki.

Już w 2010 roku został twarzą magazynu „Men’s Health” i od tego czasu regularnie zaczął się pojawiać na okładkach popularnych magazynów związanych z fitness, lifestyle’m i kulturystyką.

Wśród największych sukcesów kulturysty wymienić można osiągnięcia:

  • Mistrzostwo Polski w kulturystyce w klasie junior open w 2012 roku
  • Mistrzostwo Europy w kulturystyce w klasie junior open, również w 2012 roku
  • Puchar Polski w kat. Men’s physique w 2013
  • Zwycięstwo w kat. Men’s physique w Grand Prix Pepa International w 2013
  • Finał Mistrzostw Europy w kat. Men’s physique w 2013
  • Wicemistrzostwo Świata w kat. Men’s physique w 2013
  • Pierwsze w historii mistrzostwo w IFBB Ben Weider Diamond Cup w kat. Men’s physique w 2013
  • IFBB PRO CARD w kat. Men’s physique division w roku 2014

Dziś Czerniewicz pracuje nad budową formy swoich klientów o różnym stopniu wytrenowania. Oferuje im wsparcie treningowe, pomoc w budowie muskulatury, redukowaniu tkanki tłuszczowej, ale i aktywne, regularne wsparcie w przygotowywaniu się do ważnych zawodów sportowych, turniejów i konkursów sylwetkowych. Jego bieżące działania można podglądać na profilach w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się swoimi poradami i pomysłami na piękne ciało.