Kim jest Marta Wierzbicka? [Instagram, partner, jak schudła]

Marta Wierzbicka to polska aktorka serialowa i teatralna, której rozpoznawalność przyniosła rola Oli Zimińskiej w serialu TVN Na Wspólnej. Jej głos można także usłyszeć w polskiej wersji filmu Alicja w Krainie Czarów z 2010 r., którego użyczyła głównej postaci. Aktorka wystąpiła także w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami oraz Azja Express.

Marta Wierzbicka — wiek, wzrost, wykształcenie

Marta Wierzbicka urodziła się 30 stycznia 1991 roku w Warszawie. Ma 170 cm wzrostu. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ma młodszą siostrę Katarzynę.

Marta Wierzbicka — kariera

Marta Wierzbicka od dziecka wykazywała zainteresowania humanistyczno-artystyczne. Śpiewała w chórze kościelnym i uczestniczyła w zajęciach kółka teatralnego oraz plastyczno-rzeźbiarskiego. Jej największym ówczesnym sukcesem była publikacja wykonanego przez nią rysunku w książce dla dzieci pt. Bajka o królewnie Śnieżce. Przez jakiś czas Marta Wierzbicka śpiewała w zespole Etcetera.

Po raz pierwszy na szklanym ekranie pojawiła się w serialu M jak Miłość, gdzie zagrała epizodyczną rolę. Miała wtedy 12 lat. W 2003 roku dołączyła do stałej obsady, wcielając się w postać Oli, córki Marka i Danuty Zimińskich. Marta Wierzbicka dorastała i dojrzewała na oczach całej Polski wraz ze swoją serialową postacią. Rola w „Na Wspólnej” przyniosła jej popularność, jednak na długo zaszufladkowała jako małą dziewczynkę. Odejście z Na Wspólnej ogłosiła w 2017 roku.

Aktorka udzieliła także głosu Alicji w Alicji w Krainie Czarów (2010) oraz Jessice w Until Dawn (2015).

W 2014 roku wzięła udział w drugiej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, gdzie w parze z Łukaszem Czarneckim odpadła w już pierwszym odcinku.

W 2016 roku ponownie podłożyła głos głównej bohaterce filmu Alicja po drugiej stronie lustra.

W 2017 roku była uczestniczką drugiej edycji programu rozrywkowego TVN Azja Express. W podróż zabrała swoją przyjaciółkę Oliwię Cabaj.

W 2019 roku Wierzbicka powróciła na plan Na Wspólnej, zadebiutowała także w roli Weroniki Maciejewskiej w serialu Pierwsza miłość.

Zagrała również kilka epizodycznych ról w innych polskich serialach, np. Nowej, M jak Miłość czy w Hotelu 52.

Aktorka na stałe (od 2014 roku) występuje w warszawskim Teatrze Capitol, gdzie gra w dwóch spektaklach — Kiedy kota nie ma… oraz Dajcie mi Tenora! Występuje także w spektaklu Ostra Jazda w Teatrze Komedia w Warszawie.

Marta wierzbicka — partner

Marta Wierzbicka przez sześć lat spotykała się z Maciejem Zawadzkim, z którym mieszkała w Warszawie. Po jakimś czasie para zaręczyła się, lecz w 2015 ich związek się rozpadł. Życie prywatne pary można było śledzić na Instagramie aktorki, która to chętnie dzieliła się momentami swojego codziennego życia z fanami.

W 2019 roku Wierzbicka zaczęła spotykać się z nowym partnerem, ale nie ujawniła mediom i fanom jego tożsamości.

Marta Wierzbicka — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @mtttttm. Aktualnie profil Wierzbickiej obserwuje 281 tysięcy użytkowników tego serwisu. Marta dzieli się tam ze swoimi fanami zdjęciami z podróży, z pracy oraz zwykłymi selfie.

Marta Wierzbicka — Playboy

W 2013 roku Marta Wierzbicka wzięła udział w sesji do magazynu Playboy, która stała się jednym z gorętszych show-biznesowych tematów. Za jej sprawą, a także wielu wywiadów, aktorka zwróciła uwagę opinii publicznej na swoich sporych rozmiarów piersi. Do historii przeszły także jej słowa, w których określiła swój biust.

Ja tych ku**ów nienawidzę! Przychodzę do siostry i jej mówię: Zobacz, jakie mam wielkie k*rwy! – powiedziała w programie Kuby Wojewódzkiego.

Wierzbicka ponoć miała zamiar zmniejszyć swój biust, ostatecznie jednak tego nie zrobiła.

Jak schudła Marta Wierzbicka?

Jakiś czas temu Marta Wierzbicka mocno schudła. Jak jej się to udało? W jednym z wywiadów zdradziła, na jaką aktywność fizyczną postawiła w dobie pandemii:

Dużo ludzi o siebie zadbało. U mnie początek pandemii to były non stop spacery. Ja robiłam po 10 kilometrów dziennie. Cały czas na dworze, miałam też możliwość, że chodziłam do lasu, więc gdzieś tam cały czas się ruszałam.

Aktorka zaczęła również bardzo zdrowo gotować. Do spożywania zdrowych posiłków namawiała też swojego partnera:

Zaczęłam zdrowo gotować dla siebie i mojego partnera. Czy ja jakoś teraz specjalnie o siebie dbam? Po prostu mam stare nawyki żywieniowe i się ich trzymam.