Kim jest Monika Bociek?

Urodzona w 1996 roku Monika Bociek (dziś, po mężu: Monika Gałkowska) jest znaną polską siatkarką i młodzieżową reprezentantką naszego kraju. W drużynie gra na pozycji atakującej i przyjmującej, zachwycając publiczność swoimi pomysłami na rozgrywanie poszczególnych piłek. Aktualnie, od roku 2020 związana jest z Energą MKS Kalisz.

Monika Bociek – kariera, sport i osiągnięcia

Nie wszyscy wiedzą, że młoda, polska siatkarka od najmłodszych lat interesuje się tym właśnie sportem. Jej bratem jest również grający w reprezentacji Polski, Grzegorz Boćka, który na co dzień występuje w klubie Aluron Virt Warta Zawiercie.

Bociek ma 188 cm wzrostu, a uwagę na boisku przyciąga również długimi blond włosami. Hitem nie jest jednak jej wygląd, a umiejętność solidnej gry i duże doświadczenie pozwalające jej wybrnąć zwycięsko z wielu trudnych sytuacji.

Karierę Seniorską rozpoczęła w klubie UKS Fuks Sulejów.
Od 2010 do 2013 roku grała w MUKS ABiS SP 64 Łódź. Później przeniosła się do MUKS Sparta Warszawa i tu występowała rok, od 2013 do 2014, trafiając dalej na całe trzy lata do zespołu SK bank Legionovia Legionowo, a stamtąd na rok do MKS Muszynianka Muszyna. Od 2020 aktywnie gra w zespole Energa MKS Kalisz.

Dorobek medalowy:

  • Złoto w Ostrawie w 2017, w grze drużynowej. To tutaj jej zespół otrzymał najcenniejsze Grand Prix w piłce siatkowej kobiet.
  • Mistrzostwo Młodej Ligi w 2015 (srebrny medal)
  • Mistrzostwa Polski Juniorek w 2015 (złoty medal)
  • Mistrzostwo Polski 2019 i 2020. W tym pierwszym jej drużyna wywalczyła złoto, w drugim brąz.
  • Do sukcesów reprezentacyjnych zaliczyły się natomiast brąz w 2012 w Mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA oraz złoto w 2013 w Mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA Juniorek.

W roku 2020 Monika Bociek wyszła za mąż za Michała Gałkowskiego i w związku z tym zmieniła nazwisko.

Siatkarka jest niezwykle sympatyczną osobą, chętnie rozmawia z prasą i dzieli się wrażeniami z meczów, co sprawia, że wśród kibiców i dziennikarzy jest również bardzo lubiana. W sieci można znaleźć mnóstwo wywiadów i rozmów, które pokazują ją publice jako osobę spokojną, ciepłą, pewną siebie i żądną kolejnych sukcesów sportowych nie tylko na polskiej arenie piłki siatkowej.

Fani mogą obserwować jej codzienne zmagania na boiskach siatkowych nie tylko w telewizji i relacjach sportowych, ale także na Instagramie. Siatkarka prowadzi własne konto, na którym umieszcza bieżące zdjęcia z zawodów. To również na nim przyznaje, że poza siatkówką jest również w wolnym czasie przedstawicielem handlowym Thermomixa.