Kołdra obciążeniowa – czym jest i jak działa?

Szybkie tempo życia i ciągle rosnąca ilość bodźców sprawiają, że wiele osób mierzy się ze stresem, lękiem, ciągłym napięciem. Jak się wyciszyć i odzyskać życiową równowagę? Prostym, a bardzo skutecznym sposobem może być codzienna sesja relaksacyjna z użyciem specjalnej kołdry obciążeniowej. Co to takiego i jak działa?

Na czym polega wyjątkowość kołder obciążeniowych?

Mówiąc o kołdrach obciążeniowych, trzeba zacząć od tego, że są one narzędziem terapeutycznym – nie stanowią więc alternatywy dla kołder tradycyjnych, które mają za zadanie przede wszystkim dbać o komfort termiczny.


Kołdra obciążeniowa posiada specjalne komory, w których umieszczone są drobne, szklane kuleczki. Te nadają nakryciu charakterystyczny ciężar. To on stanowi o wyjątkowości obciążeniowych kołder. Wywiera nacisk na ciało, a tym samym wykazuje niezwykłe działanie terapeutyczne.


Kiedy warto sięgnąć po kołdrę obciążeniową?

Kołdry obciążeniowe, początkowo wykorzystywane w terapii zaburzeń integracji sensorycznej, często towarzyszących autyzmowi czy ADHD, dziś znajdują coraz więcej zwolenników. Okazuje się, że korzystnie działają również w przypadku lęku, depresji, czy codziennego stresu, napięcia, problemów z zasypianiem.


Już jednorazowa sesja z użyciem kołdry obciążeniowej zmniejsza napięcie mięśni i pozwala skutecznie się zrelaksować. Regularne stosowanie kołdry o charakterystycznym ciężarze redukuje lęk, stres, natrętne myśli. Ustępują problemy ze snem czy wyciszeniem. Pojawia się spokój i równowaga. Co ważne, z wyciszenia z kołdrą obciążeniową mogą skorzystać i dorośli, i dzieci.

Jaka kołdra obciążeniowa sprawdzi się najlepiej?

Ciężkie, służące relaksacji kołdry cieszą się tak dużą popularnością, że w swoją ofertę włączają ją już nawet supermarkety. Lepiej jednak dokładnie przemyśleć zakup – trzeba wiedzieć, że taka kołdra musi być personalizowana. Co to oznacza? Przede wszystkim wagę dopasowaną do postury. Waga nakrycia nie może bowiem przekraczać dziesięciu procent wagi ciała.
Takie szyte na zamówienie kołdry lub kołdry dostępne w wielu opcjach, jeśli chodzi o ciężar, najłatwiej znaleźć w ofercie renomowanych producentów. Ci gwarantują także jakość i bezpieczeństwo, potwierdzone licznymi atestami.

Kołdry obciążeniowe znajdziesz w ofercie Vege Home