Komu pasują różowe włosy?

Czy różowe włosy nadają się jedynie dla odważnych? W żadnym wypadku. Od miesięcy kolor ten podbija Instagram, blogi, ale także ulice. Nic dziwnego, ponieważ zwraca uwagę tym, że jest stylowy oraz modny. Jednak czy pasuje każdej z nas? Sprawdźmy to.

Cóż to za trend?

Różowe włosy to tak naprawdę jeden z trendów, które wracają regularnie w wiosenno-letnim sezonie to już od wielu lat. Już w roku 2014 można było podziwiać modelki z pasemkami różowymi na wybiegach. W roku 2017 różowe włosy podbijały Internet. Zaprezentowała je Karolina Gilon oraz Maffashion.

Moda obecnie na różowe włosy ma przeróżne odmiany i w zasadzie każda z kobiet jest w stanie znaleźć jakąś specjalną odmianę dla siebie. Różowe włosy nie są jedynie dla kobiet odważnych oraz ekscentrycznych. Podbijają śmiało ulice i występować mogą w wersji bardzo delikatnej, która to podkreśla kolor naturalny włosów.

Różowe włosy skutecznie ożywią nawet najskromniejszy wizerunek i dodadzą mu pazura czy też uzupełnić wizerunek ekscentryczny. Można oczywiście ufarbować włosy na różowo na całej długości czy też zdecydować się na pasemka bądź ombre.

Czy warto zafundować sobie taką metamorfozę?

Różowy blond, który jest także nazywany blondem truskawkowym, to hit absolutny od dobrych kilku sezonów. Jest na pewno bardzo subtelny. Dlatego też wybierany jest przez po prostu zwyczajne kobiety, chociaż influencerki oraz blogerki także go pokochały. Blond różowy jest niezwykle delikatny. Czasami są to tylko pasemka, a czasami jedynie poświata najczęściej na blond włosach. To właśnie najczęściej blondynki wybierają zazwyczaj ten odcień, aby móc odmienić nieco swój wizerunek.

Aby metamorfoza przebiegła bez żadnych problemów musimy zdecydowanie pokusić się o wizytę u doświadczonego fryzjera. Na pewno musi to być fryzjer, który się specjalizuje w ciekawych i odważnych koloryzacjach. Możliwości jest sporo. Takich fryzjerów na rynku znajdziemy całe mnóstwo. Czym się kierować przy ich wyborze? Najrozsądniej będzie oceniać fryzjera nie tylko po opiniach, ale także po jego portfolio. Najczęściej portfolio zamieszczają w sieci. Chwalą się wykonanymi stylizacjami na prowadzonych blogach, w mediach społecznościowych czy też w innych miejscach w sieci. Jeśli koloryzacje bardzo nam się podobają, to nie ma co się dłużej zastanawiać. Być może w tego typu miejscach znajdziemy dla siebie inspiracje i w rezultacie wcale nie skusimy się na różowe włosy, a na przykład na zielone czy też na jeszcze bardziej szalony kolor. Kto wie? Może tak się właśnie stać.