Komu pasują włosy do ramion?

Włosy do ramion – czy taka fryzura pasuje każdemu?

Każdy od czasu do czasu potrzebuje zmiany w swoim wyglądzie. Jeżeli nie chcesz bardzo zmieniać swojej fryzury i raczej pozostać przy klasyce, to włosy do ramion prawdopodobnie będą jednym z pomysłów, które będziesz rozważać. Czy tego typu cięcie pasuje każdemu? Nie, choć jest ono zdecydowanie jednym z najbardziej uniwersalnych! Istnieje więc bardzo niewielka szansa, że taka fryzura nie będzie ci pasować.

Jeśli natomiast chodzi o cechy, które sprzyjają noszeniu włosów ściętych do ramion, to należą do nich:

  • kwadratowy lub zaokrąglony kształt twarzy – taka długość optycznie zmniejszy i wyszczupli twarz,
  • dziewczęcy typ urody – ten rodzaj fryzur dobrze z nim współgra,
  • szerokie biodra – za pomocą fryzury można nadać im nieco lekkości,
  • cienkie lub bardzo zniszczone włosy – w takim przypadku dłuższe fryzury po prostu źle się układają

Włosy do ramion nie będą natomiast trafione w przypadku osób, które są bardzo niskie, mają masywną lub odwrotnie, bardzo filigranową budowę. Również osoby o niezwykle szczupłej i drobnej twarzy powinny zrezygnować z tej długości włosów.

Jakie są zalety średniej długości włosów?

Plusem, którego nie sposób odmówić włosom sięgającym do ramion jest ich uniwersalność i łatwość w utrzymaniu tego typu fryzur. Nie wymagają tak częstego poprawiania jak włosy krótkie, a jednocześnie prościej o nie zadbać, niż o włosy długie. Dlatego, fryzury średniej długości polecamy przede wszystkim osobom, które cenią sobie komfort i wygodę. Dodatkowo, włosy sięgające do ramion to ponadczasowa klasyka – ten rodzaj fryzury zawsze wygląda dobrze, niezależnie od wieku i okazji. Jeżeli lubisz ubrania bez większego dekoltu, lub wręcz przeciwnie sięgające szyi lub nawet osłaniające ją, to ta długość włosów zdecydowanie jest dla ciebie!

Kolejnym plusem tego typu fryzur jest to, że…wcale nie muszą być nudne! Cięcie do ramion z łatwością można urozmaicić np. za pomocą grzywki lub delikatnej asymetrii. Warto jednak pamiętać, że im więcej elementów tego typu, tym częściej trzeba będzie odświeżać fryzurę, by cały czas zachowała swój styl i charakter. Na włosy sięgające ramion można sobie pozwolić niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu. Jeżeli farbujesz włosy, to średnia długość pozwoli ci zaoszczędzić czas, który poświęcałabyś na odświeżanie koloru, mając włosy długie. Dodatkowo, włosy sięgające ramion są długością uniwersalną. Kiedy odczujesz potrzebę zmienienia fryzury, będziesz mogła ją skrócić lub zapuścić włosy, ciesząc się dłuższymi kosmykami.