Kosmetyki dla noworodka – czego nie powinno zabraknąć w wyprawce?

Gdy na świecie ma się pojawić dziecko, przyszli rodzice często zadają sobie pytanie, jak się przygotować na tę zmianę. Oprócz wózka, fotelika samochodowego i ubranek oraz akcesoriów do karmienia trzeba pomyśleć o kosmetykach pielęgnacyjnych. Przedstawiamy najważniejsze produkty, które muszą znaleźć się w wyprawce dla mającego się urodzić maleństwa.

Pierwsza kąpiel – czym myć delikatną skórę noworodka?

Wkrótce po przyjeździe z nowym członkiem rodziny do domu następuje czas pierwszej kąpieli. Zwykle jest to stresujący moment dla świeżo upieczonych rodziców, zwłaszcza wtedy, gdy jest to ich pierwsze dziecko. Dlatego warto dobrze się do niego przygotować. Do wanienki można dolać odrobinę delikatnego płynu do kąpieli. Zwróć uwagę na to, by był on przeznaczony dla dzieci już od pierwszego dnia życia. Na produktach pielęgnacyjnych dla noworodków taka informacja znajduje się zwykle z przodu opakowania, w widocznym miejscu.

Wybieraj kosmetyki hipoalergiczne i emolienty, które doskonale zabezpieczą suchą i wyjątkowo cienką skórę kilkudniowego maluszka, tworząc na jej powierzchni barierę ochronną.

Produkty pielęgnacyjne – oliwka, balsam czy krem?

Blisko przewijaka, w zasięgu rąk opiekuna powinna znajdować się półka z kosmetykami do pielęgnacji. Do wyboru są różnego rodzaju oliwki, balsamy oraz kremy. Również te produkty muszą być przeznaczone dla dzieci od 1. dnia życia. Przez pierwsze doby, po wyschnięciu i umyciu mazi płodowej skóra maleństwa jest bardzo sucha. Dlatego warto stosować niewielkie ilości produktów natłuszczających i delikatnie rozprowadzać je po całym ciele.

Zastanawiasz się, które kosmetyki najlepiej nadają się do pielęgnacji skóry dziecka w pierwszych dniach jego życia? Tłuste oliwki, lekkie kremy, nawilżające balsamy i emolienty – wszystkie mają nieco inne właściwości. Jak wybrać produkt odpowiedni dla noworodka? Szereg przydatnych informacji w tym zakresie znaleźliśmy w czytelni witryny: https://www.allecco.pl/.

Pielęgnacja pupy noworodka – jakie kosmetyki wybrać?

Wrażliwa okolica pieluszkowa jest szczególnie narażona na podrażnienia. Dobrej jakości pieluszki i częste przewijanie noworodka to nie wszystko. Skórę pośladków i okolic trzeba też delikatnie pielęgnować, aby zapobiec bolesnym odparzeniom. Po osuszeniu powierzchnię skóry należy posmarować kremem z tlenkiem cynku. Warto także zainwestować w jedno małe opakowanie kremu, by mieć je zawsze pod ręką, gdy będziesz przewijać dzidziusia np. w przychodni.

Specjalne potrzeby kosmetyczne najmłodszych

Pierwszą ważną potrzebą kosmetyczną noworodka jest zabezpieczenie odkrytych części skóry przed promieniowaniem słonecznym przez cały rok oraz przed chłodem zimą. W wyprawce nie może zabraknąć kremu z wysokim filtrem 50+ oraz kremu na mróz, gdy dziecko urodzi się zimą. Oba kosmetyki muszą być odpowiednie dla noworodków.

Skompletuj wyprawkę dla noworodka, starając się zachować umiar. Im mniej stosowanych produktów, tym mniejsze ryzyko podrażnień i alergii. Odpowiednie kosmetyki i dobra organizacja pomogą Ci pielęgnować swoje dziecko z uwagą i czułością.