Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą – zobacz, na co warto się zdecydować!

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą – jak optycznie wysmuklić twarz?

Masz kompleksy z powodu okrągłej buzi? A może chciałbyś optycznie zrzucić kilka kilogramów? Lub po prostu zastanawiasz się nad zmianą uczesania i chcesz wiedzieć, jaka fryzura będzie ci pasować? Wbrew pozorom, to krótkie fryzurki mogą ci pomóc optycznie wyszczuplić twarz. Długie, proste włosy są jedną z najgorszych fryzur, na jakie można się zdecydować mając okrągłą twarz, ponieważ będzie się ona wydawała jeszcze bardziej okrągła i ciężka. Szczególnie przy braku objętości, o którą bardzo ciężko przy tego typu włosach. Na jakie krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą warto się zdecydować?

Pomyśl o swoich przyzwyczajeniach i upodobaniach

Zanim podejmiesz decyzję o zmianie fryzury, zastanów się, ile czasu jesteś w stanie poświęcić swoim włosom. Jeśli nie jesteś przyzwyczajona do codziennego stylizowania i układania fryzury, to krótkie, asymetryczne i ekstrawaganckie cięcia prawdopodobnie nie będą dobrym wyborem. Na szczęście, krótkich fryzur, pozwalających optycznie wyszczuplić buzię jest całkiem sporo. Zanim jednak przedstawimy ci krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą, opiszemy kilka cięć, których zdecydowanie warto unikać.

Jeżeli posiadasz okrągłą buzię, to proste grzywki oraz fryzury kończące się na linii brody, zdecydowanie nie są dla ciebie, ponieważ będą optycznie poszerzać twarz. Nie sprawdzą się również ciasne upięcia oraz fryzury, uwydatniające brak objętości włosów. W takiej sytuacji, buzia będzie wydawała się jeszcze bardziej okrągła i cięższa.

Na jaką fryzurę warto się zatem zdecydować? Asymetryczny bob o wybranej przez ciebie (możesz tą decyzję skonsultować ze swoim fryzjerem) długości z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Szczególnie jeśli dorzucisz do niego asymetryczną grzywkę na bok. Dobrym rozwiązaniem, niezależnie od długości oraz rodzaju włosów, będzie również grzywka francuska, o nieco dłuższych bokach. Taka lekka, roztrzepana fryzurka, swobodnie spływająca na twarz pozwoli co optycznie wysmuklić i wydłużyć buzię. Sprzymierzeńcem osób, które chcą wyszczuplić buzię, będzie również objętość. Uniesienie włosów u nasady, loki oraz fale pomogą ci osiągnąć efekt optycznie szczuplejszej twarzy. Dobrym pomysłem jest również delikatne upinanie włosów, w taki sposób, żeby osiągnąć lekki, artystyczny nieład. Jeżeli chcesz spiąć swoje krótkie włosy to pamiętaj o tym, żeby wyciągnąć kilka kosmyków i puścić je luźno przy twarzy. Taki zabieg sprawi, że buzia będzie wyglądać na węższą.