Księżycowy blond – co musisz o nim wiedzieć?

Księżycowy blond – co to za odcień?

Wraz ze zmieniającymi się trendami modowymi, zmieniają się również modne fryzury i kolory włosów. Nie jesteś pewna, co jest trendy? Rozważ przefarbowanie się na księżycowy blond. Jest to odcień chłodnego blondu z delikatnym, srebrnym połyskiem. Choć nie jest to kolor dla każdego, to nie da się ukryć, że zdobył szerokie grono zwolenniczek. Ten odcień doskonale nadaje się dla kobiet posiadających chłodny typ urody, mających włosy dowolnej długości. Dobry fryzjer będzie w stanie dopasować koloryzację do twojego rodzaju włosów, sprawiając, że będą one wyglądać na gęstsze i zdrowsze.

Gorący trend – czy warto z niego skorzystać?

Jeżeli marzysz o metamorfozie, to księżycowy blond może być ciekawą opcją. Zanim jednak zdecydujesz się na wizytę u fryzjera, zastanów się, czy ten odcień faktycznie będzie do ciebie pasować. Może się bowiem okazać, że twój typ urody nie polubi się z chłodnym, delikatnie szarym blondem. Jednocześnie, należy mieć na względzie, że nazwa odcienia jest nie do końca precyzyjna. Wiele bowiem zależy od tego, w jaki sposób przeprowadzona zostanie koloryzacja. Włosy mogą bowiem mieć odcień od jasnego, chłodnego blondu z domieszką szarości, przez blond z szarymi refleksami, po praktycznie białe włosy ze srebrną poświatą. Zanim więc zdecydujesz się na koloryzację, dokładnie omów ze swoimi fryzjerem efekt, który chcesz osiągnąć. W przeciwnym wypadku może się okazać, że finalny rezultat nie będzie tym, czego się spodziewałaś.

Odpowiednia pielęgnacja oraz dopasowanie ubioru

Decydując się na ufarbowanie włosów na odcień księżycowego blondu należy mieć świadomość, że trzeba będzie o niego dbać. Farbowane włosy mają tendencję do blaknięcia oraz wpadania w niepożądaną tonację. Dlatego, podczas wizyty w salonie podpytaj swojego fryzjera, w jaki sposób powinnaś dbać o nową fryzurę. Dzięki temu łatwiej ci będzie znaleźć odpowiednie kosmetyki, które przedłużą trwałość twojego koloru.

Dodatkowo, warto mieć na względzie, że księżycowy odcień włosów nie wygląda dobrze z każdą stylizacją. Chłodny odcień na włosach, połączony z chłodnym typem urody nie będzie się dobrze komponować z jaskrawymi lub ciepłymi ubraniami. Dlatego, jeżeli zdecydujesz się na ten kolor włosów, postaraj się wybierać stylizację w spokojnych, chłodnych barwach. Dobrze sprawdzą się również monochromatyczne kolory. Księżycowy blond dobrze wygląda w połączeniu z eleganckimi, nonszalanckimi stylizacjami. Jeśli więc ubierasz się w ten sposób – ten odcień włosów z pewnością będzie do ciebie pasować!