Kto to animator dla dzieci?

Animacje dziecięce to doskonała rozrywka dla najmłodszych. Animatorzy czuwają w tym czasie nad pociechami, dlatego pełnią także funkcję opiekunów dzieci i odpowiadają za ich bezpieczeństwo. W naszym artykule wyjaśniamy, kim jest animator dla dzieci, co należy do jego obowiązków i gdzie pracuje taka osoba!

Czym zajmuje się animator dla dzieci?

Animatorzy organizują, przygotowują i prowadzą zabawy i inne zajęcia dla dzieci w czasie urodzin lub innych imprez. Atrakcje to m.in. gry i zabawy grupowe lub drużynowe, formowanie kształtów z podłużnych balonów, zabawy z chustą animacyjną, sznurem i innymi gadżetami, puszczanie dużych baniek mydlanych, malowanie twarzy dzieci i tańce animacyjne. Dobrzy animatorzy dobierają aktywność do wieku i możliwości podopiecznych, gwarantując świetną zabawę wszystkim uczestnikom imprezy. Animator czuwa nad bezpieczeństwem dzieci, łagodzi powstające konflikty i reaguje w sytuacji, gdy maluchy przejawiają znudzenie. Animacje dla dzieci w Poznaniu lub innym dużym mieście, w czasie pobytu hotelowego pozwalają rodzicom mieć chwilę tylko dla siebie. Takie zajęcia prowadzone przez animatora w czasie imprezy z okazji Dnia Dziecka lub urodzin to sposób na udaną zabawę.

Kto może zostać animatorem?

Animatorem może zostać każda osoba, która ukończyła co najmniej 16 lat. Kandydat powinien cechować się otwartością na dzieci, radosnym usposobieniem, cierpliwością i opanowaniem. Musi pracować w specyficznych warunkach – dzieci są głośne i szybkie, domagają się uwagi. Każdy, kto chce zostać animatorem, zdaje sobie sprawę, że praca z dziećmi wymaga doskonałej organizacji, wyczucia i umiejętności dotarcia do najmłodszych, wzbudzenia ich zaufania i chęci współpracy. Przydają się także umiejętności aktorskie, obycie z mikrofonem i przebojowość.

Kształcenie animatorów odbywa się na różnych kursach przygotowawczych. Podczas kilkugodzinnego lub kilkudniowego szkolenia przyszli animatorzy dziecięcy poznają teorię, którą mogą od razu sprawdzić w praktyce. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują dyplom, który poświadcza zdobycie umiejętności. Podczas nauki animatorzy mają okazję brać udział w grach i zabawach organizowanych podczas animacji dla dzieci.

Gdzie i kiedy można skorzystać z usług animatora dziecięcego?

Animacje dla dzieci w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i innych miejscowościach to nie tylko zabawa w czasie imprez takich jak Dzień Dziecka lub urodziny. Coraz częściej w ofercie animatorów pojawia się obsługa innych wydarzeń komercyjnych i rodzinnych. W okresie wakacyjnym lub świątecznym animatorzy pracują w obiektach turystycznych i hotelach, a także w centrach handlowych i w miejscach wydarzeń publicznych. Animacje mogą być zamawiane przez organizatora imprezy, np. Urząd Miasta, salę zabaw lub rodziców małego jubilata. W przypadku współpracy z biurem turystycznym animatorzy mogą mieć zapewniony nocleg w obiekcie, w którym zajmują się rozrywką dzieci.

Praca animatora to wspaniałe, ale wymagające zajęcie. Są to zwykle młodzi ludzie pozytywnie nastawieni do życia, pełni energii i lubiący kontakt z dziećmi.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://kulturka-poznan.pl/animacje-dla-dzieci/