Kwas hialuronowy w zabiegach medycyny estetycznej

Kwas hialuronowy to znana i często wykorzystywana w kosmetykach i medycynie estetycznej substancja. Jest odpowiedzialny za utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia i napięcia skóry, dzięki czemu wpływa na dobrą kondycję i zdrowy i młody wygląd skóry. Jakie zabiegi z kwasem hialuronowym są polecane w gabinetach medycyny estetycznej?

Kwas hialuronowy zastosowanie

Kwas hialuronowy to składnik budulcowy naszego organizmu, w większości występujący w skórze. Główną właściwością kwasu hialuronowego jest zdolność wiązania wody w skórze przez co utrzymane jest jej właściwe nawilżenie. W kosmetyce i medycynie estetycznej wykorzystywany jest kwas hialuronowy w dwóch rodzajach: usieciowany i nieusieciowany.

Kwas hialuronowy nieusieciowany – stosowany jest głównie w celu nawilżenia skóry

Kwas hialuronowy usieciowany – stosowany do uzupełniania ubytków tkanek, poprawy rysów twarzy oraz wypełniania zmarszczek

Zabiegi z kwasem hialuronowym stosowane w gabinetach medycyny estetycznej

Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym – zabieg w trakcie którego wykorzystywany jest nieusieciowany kwas hialuronowy często połączony z innymi składnikami aktywnymi wprowadzany za pomocą serii nakłuć w głąb skóry. Zabieg wskazany jest dla osób ze skórą suchą, odwodnioną, matową, z pierwszymi oznakami starzenia w postaci zmarszczek i wiotkości skóry. Zalecany do stosowania w serii 3 zabiegów raz w miesiącu co kwartał.  Jest to również zabieg, będący często prezentem w postaci vouchera na zabiegi kosmetologiczne. Jest wskazany dla każdego, a w szczególności dla osób ze skórą suchą i odwodnioną.

Wolumetria kwasem hialuronowym – zabieg w którym wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy w celu podkreślenia rysów twarzy (policzków, żuchwy, brody) wypełnieniu zmarszczek i bruzd (bruzdy nosowo-wargowe, dolina łez), wypełnienie ust ( powiększenia, redukcji asymetrii) dający natychmiastowy efekt odmłodzenia wyglądu. Oprócz efektu wypełnienia zmarszczek oraz podkreślenia rysów twarzy, kwas hialuronowy poprawia jędrność i elastyczność skóry. Efekty zabiegów utrzymują się od 6-18 miesięcy.