Laminacja włosów w domu – co musisz wiedzieć na temat tego zabiegu?

Laminacja włosów w domu – jakie efekty daje taki zabieg?

Zabieg laminowania może zostać wykonany w salonie fryzjerskim, przez fryzjera, który pokryje twoje włosy keratyną. Warto jednak wiedzieć, że bardzo podobne, choć zdecydowanie mniej trwałe efekty, można uzyskać za pomocą domowego laminowania włosów za pomocą żelatyny. Laminacja włosów w domu sprawia, że włosy stają się bardziej miękkie, odżywione, gładkie i lśniące. Kosmyki są sypkie i lekkie, wizualnie zyskują na objętości. A dodatkowo, pokrycie włosów żelatyną sprawia, że stają się one bardziej elastyczne i w widoczny sposób mocniejsze.

Jeśli lubisz domowe sposoby na pielęgnowanie włosów, to laminowanie za pomocą żelatyny z pewnością przypadnie ci do gustu. Już po pierwszym zabiegu zobaczysz pozytywną zmianę w wyglądzie swoich włosów. Warto jednak mieć na względzie, że zbyt częste laminowanie włosów może sprawić, że kosmyki ulegną przeproteinowaniu. Dlatego, zabieg laminowania warto wykonywać średnio raz na dwa tygodnie. Chyba, że twoje włosy bardzo lubią proteiny – wówczas możesz spróbować skrócić czas między zabiegami do okresu mniej więcej tygodnia. 

Jak wygląda zabieg laminowania i co musisz o nim wiedzieć

Zabieg domowego laminowania jest bardzo prosty i tani. Wystarczy, że kupisz żelatynę w proszku, a następnie zastosujesz się do poniższych wskazówek, żeby uzyskać naprawdę spektakularne efekty. Zanim przystąpisz do laminowania, umyj włosy za pomocą szamponu typu rypacz, czyli takiego, który bardzo dokładnie usunie z twoich włosów zanieczyszczenia oraz resztki produktów do stylizacji. Kiedy umyjesz włosy, delikatnie osusz je za pomocą ręcznika.

Teraz przygotuj żelatynę. Do szklanki wsyp łyżkę żelatyny i zalej ją trzema łyżkami wrzątku. Mieszaj do całkowitego rozpuszczenia się. Kiedy mieszanka będzie ciepła, ale nie będzie już parzyć dłoni, dodaj do niej łyżkę ulubionej maski lub odżywki i ponownie wymieszaj. Tak przygotowaną żelatynę nałóż na włosy, dokładnie wcierając ją w każdy kosmyk. Owiń włosy folią, nałóż na nie ręcznik i podgrzej suszarką. Dzięki temu dobroczynne składniki znajdujące się w żelatynie będą miały szansę jeszcze lepiej wniknąć w głąb włosów. Po upływie mniej więcej czterdziestu minut, dokładnie zmyj maskę z żelatyny za pomocą ciepłej wody. Laminacja włosów w domu to zabieg, którego koszt nie przekracza kilku złotych (cena zależy głównie od tego, jakiej odżywki lub maski używasz na co dzień), a jego efekty są naprawdę zauważalne. Po laminowaniu twoje włosy staną się gładkie, błyszczące, mocne i wyraźnie wzmocnione.