Laminowanie rzęs – na czym polega i jakie daje efekty?

Marzysz o pięknych, wyrazistych rzęsach, ale nie chcesz ich przedłużać syntetycznymi włoskami? Postaw na laminowanie rzęs! Ten spektakularny zabieg wydobędzie ich skręt, poprawi kolor, a efekt ostateczny będzie bardzo naturalny.

Laminowanie rzęs — co to za zabieg?

Delikatny zabieg, jakim jest laminowanie rzęs, wzmacnia je i odżywia. Efekt podobny jest do keratynowej regeneracji włosów, jaką przeprowadza fryzjer, i utrzymuje się do 2 miesięcy. W tym czasie rzęsy można normalnie malować, co więcej, mascara lepiej się utrzymuje i nie kruszy.

Laminowanie rzęs polecane jest osobom, które mają cienkie, proste, rzadkie i jasne rzęsy. W trakcie zabiegu rzęsy poddane zostają farbowaniu oraz podkręceniu, dzięki czemu wydają się dłuższe i pięknie podkreślają oprawę oczu bez użycia zalotki.

Zabieg wpływa pozytywnie również na kondycję rzęs. Keratyna tworzy bowiem na nich osłonkę, która nie tylko dodaje im objętości, ale również zabezpiecza przed działaniem wilgoci, promieniami UV czy składnikami podrażniającymi np. w kosmetykach.

Laminowanie rzęs — przed i po

Laminowanie rzęs przynosi wiele korzyści, należą do nich:

  • poprawa oprawy oczu, bez uczucia sztuczności oraz wrażenia doklejonych rzęs,
  • wyraźne wzmocnienie i odżywienie rzęs, co przekłada się na ich wyrazisty kolor i jedwabistą gładkość,
  • po zabiegu można zrezygnować z używania tuszu do rzęs, ponieważ wyglądają one naturalnie i pięknie.

Oczywiście na efekt laminowania wpływa przede wszystkim pierwotna kondycja rzęs. Należy także wziąć pod uwagę, że ilość włosków nie zmienia się, ale poprawia się ich stan. Stylista pracuje bowiem na rzęsach naturalnych i mogą one jedynie stać się bardziej podkręcone i uniesione, a kolor stanie się intensywniejszy.

Mimo braku spektakularnych efektów wiele kobiet chwali sobie ten zabieg i chętnie z niego korzysta, wykonując go wielokrotnie, kilka razy z rzędu.

Laminowanie rzęs — wady

Laminowanie rzęs wydaje się idealnym zabiegiem, ale ma też pewne wady. Rzęsy po zabiegu będą przyciemnione i podkręcone, ale nie staną się gęstsze. Dlatego kobiety o rzęsach rzadkich powinny zastanowić się nad zabiegiem zagęszczenia.

Laminowanie rzęs — zalecenia po zabiegu

Przez 24 godziny od wykonania zabiegu nie wolno moczyć i pocierać rzęs, należy również zrezygnować z makijażu i nakładania kosmetyków w okolice oczu.

Efekt po laminacji rzęs utrzymuje się przez około 2 miesiące. Po tym czasie trzeba powtórzyć zabieg.

Laminowanie rzęs w domu

Laminacja rzęs to dość pracochłonny i precyzyjny zabieg, dlatego, jeśli nie chcesz nabawić się podrażnienia lub zapalenia spojówek, wykonaj go u kosmetyczki.

Jeśli jednak jesteś pewna swoich umiejętności, zabieg możesz przeprowadzić samodzielnie w domu. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest sporo produktów do samodzielnej laminacji rzęs, w których znajdziesz wszystkie potrzebne preparaty i akcesoria. Ponieważ oczy są miejscem wyjątkowo wrażliwym, pamiętaj, aby wybierać produkty dobrej jakości i od renomowanych producentów, a przed przystąpieniem do zabiegu koniecznie zapoznać się z dołączoną do zestawu instrukcją.

Laminowanie rzęs — cena

Cena zabiegu kosztuje od 100 do 200 zł i uzależniona jest od lokalizacji. Zanim zdecydujesz się na wybór miejsc, sprawdź opinie o wybranym salonie kosmetycznym. Zwróć przede wszystkim uwagę na higienę, sterylność, profesjonalizm czy stosowane preparaty.

Laminowanie rzęs Warszawa: cena wynosi 100-200 zł.