Łazienka glamour, czyli tak naprawdę jaka?

Zastanawiasz się, jak urządzić swoją łazienkę, by nie tylko była funkcjonalna, ale także cieszyła oko i spełniała potrzebę komfortu i luksusu, którą posiada każdy z nas, choć czasem ciężko nam się do tego przyznać przed samym sobą? Jeśli lubisz odrobinę przepychu, wymyślnych zdobień, ornamentów i czego dusza zapragnie to łazienka w stylu glamour również może być strzałem w dziesiątkę. Jest to pomieszczenie, o którym pomyślelibyśmy w ostatniej kolejności, by urządzać je właśnie w takim smaku. Ale właściwie dlaczego nie? Przecież jeśli reszta mieszkania również utrzymana jest w takim zamyśle to wręcz należy kontynuować ten pomysł w każdym pomieszczeniu, łącznie z łazienką. A nawet jeśli salon, kuchnia i reszta domu są w stylu prostym i nieco surowszym, to łazienka jest zupełnie oddzielnym, zamkniętym pomieszczeniem, w którym możemy zrobić co nam się tylko zamarzy i nie będzie to się gryzło z konceptem reszty wystroju. 

Łazienka glamour, czyli w jakim stylu?

Styl glamour wywodzi się od szykownych rezydencji amerykańskich bogaczy, głównie gwiazd telewizyjnych, które mogły pozwolić sobie na pewną dozę przepychu. Satynowe wykończenia, pikowane ozdoby, welurowe siedziska, to wszystko odnajdziemy w pomieszczeniach glamour. Wszystko wykonane z dokładnością i dbałością o detale, zupełnie odwrotnie niż w przypadku industrialnych pokoi, gdzie wszystko jest surowe i ma sprawiać wrażenie przemysłowości. Czy styl glamour musi być drogi? Niekoniecznie. Wiadomo, że koszty nie będą porównywalne do najprostszego, minimalistycznego wystroju. Na szczęście wiele sieciówek z meblami i dodatkami oferuje nam wyposażenie wnętrz w przystępnych cenach i stylu cieszącym oko.

Jak urządzić łazienkę glamour?

Jeśli zastanawiacie się nad urządzeniem swojej łazienki właśnie w stylu glamour to jest to dobry moment. Po długim okresie królowania minimalizmu i industrialności znów do łask powraca maksymalizm i odrobina przepychu. Dzięki temu sklepy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowują ofertę mebli i dodatków w stylu glamour. Wiąże się to z większą dostępnością a co za tym idzie- przystępniejszą ceną. Jeśli chodzi o meble, jakie wpasują się do naszego otoczenia warto postawić na te w stylu ludwikowskim. Jeśli zastanawiacie się jakie to są, z pomocą przyjdzie gogle grafika. Jeśli szukacie inspiracji na konkretne połączenia nie zapomnijcie odwiedzić Pinteresta. Wszelkie kryształy, na przykład w przypadku żyrandolu będą gustownym wykończeniem a sama armatura najlepiej prezentuje się w połączeniu czerni i złota.