Leczenie wypadania włosów osoczem bogatopłytkowym

Z problemem nadmiernego wypadania włosów czy też łysienia boryka się wiele osób bez względu na płeć czy wiek. Obecnie jednak istnieją nowoczesne metody, które pomagają w walce z ową przypadłością. Do tej grupy należy z pewnością leczenie osoczem bogatopłytkowym. Jest to bezpieczny zabieg, który działa na włosy zarówno prewencyjnie, jak i powstrzymujące stan ich nadmiernego wypadania czy nawet łysienia. W niniejszym artykule poruszymy temat osocza bogatopłytkowego, omówimy zalety płynące z zabiegu stosowanego w przypadku problemów z włosami oraz wskazania do jego wykonania.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest to koncentrat własnych płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Pozyskiwane jest ono bezpośrednio przed zabiegiem w procesie odwirowania wcześniej pobranej krwi pacjenta. Jest to metoda, która pozwala zarówno skutecznie jak i bezpiecznie uzyskać naturalną rewitalizację i regenerację skóry oraz włosów. Osocze krwi zawiera bowiem cenne składniki aktywne, które pobudzają regenerację oraz kompleksowo stymulują skórę głowy. Zaletą terapii osoczem bogatopłytkowym jest pozyskiwanie preparatu z własnej krwi pacjenta. Umożliwia to skuteczne wyeliminowanie ryzyka reakcji zapalnych i alergicznych, które mogłyby przyczynić się do pogorszenia stanu skóry i włosów oraz uniemożliwiłoby pojawienie się pożądanych efektów.

Korzyści wynikające z leczenia osoczem bogatopłytkowym

Wśród korzyści wynikających z przeprowadzenia zabiegu przy użyciu osocza bogatopłytkowego możemy wyróżnić zarówno poprawę jakości włosów, jak i zwiększenie ich gęstości. Włosy stają się wyraźnie grubsze oraz zdecydowanie mniej łamliwe. Pobudzony zostaje porost włosów, natomiast wypadanie włosów z biegiem czasu ulega zmniejszeniu. Samo leczenie składa się z serii od 3 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach co dwa lub trzy tygodnie. Rezultaty można zaobserwować po ok. 3-6 miesiącach od zakończenia serii zabiegów. O ostatecznej ich ilości decyduje dermatolog, który sugeruje się postępami jakie zaobserwował w leczeniu. Na sukces zabiegu wpływa bowiem nie tylko samo podanie preparatu, ale także stosowana dieta oraz odpowiednia pielęgnacja włosów oraz skóry głowy.

Leczenie osoczem bogatopłytkowym – wskazania

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego na skórę głowy rekomendowane są osobom borykającym się z takimi problemami jak:

 • nadmierne wypadanie włosów
 • przerzedzenie włosów
 • łysienie plackowate
 • łysienie androgenowe
 • zakola
 • ogólne osłabienie włosów (np. po chorobie czy ciąży)

Zalety leczenia łysienia i wypadania włosów osoczem bogatopłytkowym

Do zalet leczenia chorób skóry głowy osoczem bogatopłytkowym możemy zaliczyć:

 • szybkość i bezbolesność zabiegu
 • przeprowadzanie zabiegu na wszystkich rodzajach łysienia
 • pobudzenie osłabionych lub też nieaktywnych cebulek, a także mieszków włosowych do produkcji nowych włosów
 • w miejscach, w których nastąpiło przerzedzenie włosów, bądź całkowite wyłysienie wyrastają zdrowe włosy
 • włosy, które odrastają są zdecydowanie grubsze i mniej łamliwe
 • możliwy jest nawet proces całkowitego zatrzymania utraty włosów
 • brak podrażnień oraz alergii

Osocze bogatopłytkowe Warszawa – zaufaj specjalistom

Warto podkreślić, iż aby leczenie łysienia czy też wypadania włosów było skutecznie należy zaufać jedynie profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w tego typu zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jedynie specjaliści są w stanie zagwarantować, iż zabieg będzie przeprowadzony w pełni bezpiecznie, a efekty staną się nie tylko zadawalające, ale także długotrwałe.