Licówki porcelanowe Warszawa

Dbając o idealny uśmiech trzeba pamiętać o wielu kwestiach. Właściwa higiena oraz regularne wizyty u stomatologa są najważniejsze. Co robić, gdy mimo tego barwa naszych zębów nie jest idealnie biała? Sprawdź czym są i jakie możliwości dają licówki.

Licówki – co to takiego i kiedy warto się na nie zdecydować?

Licówki porcelanowe to specjalne nakładki protetyczne, bardzo cienkie, które są przyklejane do powierzchni zęba od zewnętrznej strony. Dzięki nim możesz cieszyć się doskonale białym uśmiechem. Warto też pamiętać, że poza kolorem, po założeniu licówek zmienia się również kształt zębów.

Na wykonanie licówek powinny zdecydować się osoby, które:

  • chcą zmienić kolor swoich zębów, a wybielanie nie przynosi oczekiwanych efektów,
  • z różnych przyczyn potrzebują wykonać korektę kształtu zębów, aby wyglądały one bardzo estetycznie,
  • borykają się z problemem popękanego szkliwa,
  • zmagają się z problemem diastemy i tremy, gdy konieczne jest wykonanie zamknięcia przerw między zębami.

Dlaczego warto zainwestować w poprawę wyglądu uzębienia?

Licówki są rozwiązaniem, które pozwala świetnie zadbać o estetykę uśmiechu. Licówki porcelanowe w Wójcik Dental Clinic to sposób, aby uzyskać wymarzony, śnieżnobiały uśmiech. Finalny efekt uzyskać można po ok. 1-3 tygodni. W czasie tym pacjent będzie musiał kilkukrotnie odwiedzić gabinet stomatologiczny.

Cały proces rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej. Przed wykonaniem licówek niezbędne jest przeprowadzenie dokładnego badania stomatologicznego. Zarówno zęby, jak i dziąsła muszą być zdrowe. Dodatkowo lekarz ocenia również indywidualne warunki zwarciowe, a gdy zachodzi taka konieczność – kieruje pacjenta na badania RTG. Ważnym elementem jest też przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, pozwalającego ustalić jego oczekiwania względem końcowego efektu. Stomatolog wykonuje również wyciski szczęki lub, jeśli dysponuje nowoczesną technologią, można skorzystać z cyfrowego skanu. Dzięki temu protetyk może wykonać uzupełnienie protetyczne.

W czasie kolejnej wizyty wykonywana jest wizualizacja. Na tym etapie pacjent ma okazję zobaczyć efekt. Do zębów przyczepiane są tzw. nieinwazyjne licówki. Następna wizyta polega na preparacji oraz pobraniu wycisków. Zakładane są też licówki czasowe. Ostatnim etapem leczenia jest przytwierdzenie do powierzchni zębów specjalnym klejem, a pacjent od tego momentu może cieszyć się doskonałym i wymarzonym uśmiechem.