Chcesz przywrócić swoim piersiom jędrność i nieco je podnieść? Zastanawiasz się, czy lifting piersi stanowi przeciwwskazanie do karmienia piersią? Czy mastopeksję można wykonać w trakcie laktacji? Zapoznaj się z artykułem, a dowiesz się, jaki jest związek między liftingiem piersi a karmieniem piersią.
Mastopeksja, czyli lifting piersi
Lifting piersi jest operacją z zakresu plastyki piersi polegającą na ich podniesieniu, wymodelowaniu oraz usunięciu nadmiaru skóry z okolicy biustu. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, dlatego wymaga pozostania w szpitalu na jedną dobę. Lifting piersi to jeden z zabiegów ClinicForYou, któremu mogą się poddać kobiety w niemal każdym wieku. Na operację podniesienia piersi często decydują się nie tylko kobiety w średnim wieku, ale również młode matki, aby poprawić wygląd biustu i przywrócić mu jędrność.
Jaka jest zależność między mastopeksją a karmieniem piersią?
Jeśli Twoje piersi straciły swój dawny kształt i zastanawiasz się nad poddaniem się zabiegowi ich podniesienia, musisz wziąć pod uwagę, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Kiedy zatem można przeprowadzić lifting piersi? Przede wszystkim mastopeksja powinna zostać wykonana nie wcześniej niż po zakończeniu okresu karmienia piersią. W trakcie laktacji w organizmie kobiety zachodzą procesy, które mogą mieć wpływ na zmianę wyglądu biustu. Wykonanie operacji w tym czasie może nie przynieść oczekiwanych efektów. Zatem najlepiej pomyśleć o zabiegu podniesienia piersi, gdy wrócą one do formy po laktacji — czyli około 6 miesięcy po jej zakończeniu. Oczywiście konsultacja chirurgiczna może odbyć się nieco wcześniej.
Czy lifing piersi wpływa na możliwość karmienia piersią w przyszłości?
Lifting piersi, jak każda operacja, pociąga za sobą pewne ryzyko. Jednym z powikłań wynikających z przeprowadzenia mastopeksji jest możliwość uszkodzenia przewodów mlekowych podczas operacji, co rzeczywiście uniemożliwia karmienie piersią w przyszłości. Jednak występuje ono niezwykle rzadko, dlatego nie stanowi poważnego przeciwwskazania dla kobiet, które chciałyby ponownie zajść w ciążę.
Czy po liftingu piersi wskazane jest zachodzenie w ciąże?
Sam zabieg podniesienia lub powiększenia biustu nie wpływa na możliwość późniejszego zajścia w ciążę, ani też nie stanowi ku temu przeciwwskazania. Należy jednak pamiętać, że w okresie ciąży i laktacji ciało kobiety intensywnie się zmienia. Wykonanie liftingu piersi nie daje gwarancji, że biust nie straci swojego kształtu lub ponowne nie zacznie opadać po ciąży. Zatem poddanie się takiemu zabiegowi plastycznemu musi być starannie przemyślane.
Lifting piersi może poprawić wygląd biustu po ciąży. Tego typu operacja powinna być przeprowadzana po zaprzestaniu karmienia piersią. Zazwyczaj zabieg nie stanowi przeszkody do karmienia piersią w przyszłości, jednak warto dobrze go przemyśleć, ponieważ mastopeksja jest operacją doraźną i nie zapobiega zmianom kształtu biustu podczas kolejnych ciąż.