Liposukcja ultradźwiękowa opinia – czy warto zdecydować się na zabieg?

Liposukcja ultradźwiękowa opinia – jakie efekty daje taki zabieg?

Oferta salonów kosmetycznych oraz gabinetów medycyny estetycznej jest bardzo szeroka. Wśród dostępnych zabiegów można znaleźć m.in. liposukcję ultradźwiękową, nazywaną również kawitacją ultradźwiękową. Efektem zabiegu ma być szybkie i precyzyjne wyszczuplenie sylwetki. Zaletą tej metody jest również szybka rekonwalescencja. Czy jednak faktycznie tak jest i osoby decydujące się na ten zabieg osiągają pożądane efekty? Liposukcja ultradźwiękowa opinia – co na temat tego zabiegu mówią kosmetyczki oraz osoby, które zdecydowały się na kawitację?

Wśród najważniejszych zalet liposukcji ultradźwiękowej z pewnością znajduje się brak inwazyjności. Zabieg przeprowadzany jest bez ingerencji chirurgicznej, dzięki czemu jest praktycznie nie obciążający dla organizmu. Ultradźwięki pozwalają na rozbijanie tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą. Tkana ta często odpowiada za powstawanie cellulitu – rozbicie jej pomaga w pozbyciu się pomarańczowej skórki. Efektem zabiegu jest delikatne wymodelowanie sylwetki, bez bólu i konieczności długiego czekania na efekty.

Co warto wiedzieć na temat zabiegu?

Zanim zaczniesz się zastanawiać nad skutecznością liposukcji ultradźwiękowej, dowiedz się, jak przebiega zabieg. Liposukcja ultradźwiękowa opinia jest oczywiście bardzo ważna, ale nie powinna być jedynym czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji. Istotny jest np. sposób wydalania tłuszczu z organizmu. Komórki lipidowe wydalane są wraz z moczem, a co za tym idzie, przed i po zabiegu należy zwiększyć dobowe spożycie płynów o około 1,5 litra. 

Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta. Zazwyczaj wykonuje się jeden zabieg tygodniowo, choć zdarza się, że w niektórych przypadkach częstotliwość zwiększana jest dwukrotnie. Zabieg cieszy się dobrymi opiniami, zarówno wśród kosmetyczek, jak i osób, które zdecydowały się mu poddać. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, choć nie są one tak spektakularne jak po przeprowadzeniu całej serii zabiegów. Po wykonaniu liposukcji ultradźwiękowej skóra staje się wyraźnie elastyczniejsza i gładsza. Cellulit się zmniejsza, tak samo jak obwód. Dla podtrzymania pozytywnych efektów, warto o siebie zadbać. Zdrowsza dieta i więcej ruchu sprawią, że dobre rezultaty liposukcji nie znikną. Co więcej, mogą się również pogłębić. Z plusów zabiegu warto wspomnieć o jego bezinwazyjności. Nie ma konieczności czekania, aż skóra się zregeneruje i dojdzie do siebie, ponieważ ciągłość tkanek nie zostaje przerwana.

Dodaj komentarz