Łóżka pietrowe IKEA – praktyczny i funkcjonalny mebel

Łóżko piętrowe to praktyczny i funkcjonalny mebel, dzięki któremu stworzymy przestrzeń do spania dla dwóch, a nawet trzech osób na niewielkim metrażu. Może to być samodzielny mebel, ale możemy także wybrać łóżka piętrowe w zestawie z innymi meblami, np. z szafą czy biurkiem. Takie łóżka piętrowe oferuje między innymi popularna szwedzka sieciówka Ikea.

Łóżka piętrowe Ikea — zalety

Łóżka piętrowe Ikea sprawdzą się w pokojach dziecięcych i młodzieżowych. W ofercie sklepu znajdziemy modele drewniane oraz metalowe. W większości są to łóżka przeznaczone do spania dla dwójki dzieci, ale istnieją też takie, na których spać mogą nawet trzy osoby.

Niezależni od tego, ile mamy dzieci, łóżka piętrowe IKEA to meble, dzięki którym świetnie wykorzystamy dostępną przestrzeń. A niektóre modele oferują nam znacznie więcej — dolna część może być wykorzystywana na przykład do nauki.

Łóżka piętrowe z biurkiem Ikea

Łóżka piętrowe z biurkiem IKEA to sprytny sposób na zagospodarowanie pokoju dziecięcego. Przemyślane rozplanowanie kilku elementów w obrębie jednej przestrzeni pozwala zaoszczędzić znaczną część miejsca w pomieszczeniu. Ten model wyróżnia się tym, że praktyczne szafki czy szuflady zostały ukryte w konstrukcji łóżka piętrowego, dlatego trudno je dostrzec na pierwszy rzut oka. Łóżko dostępne jest w kolorze białym, ale jeśli naszemu dziecku znudzi się ta barwa, bez trudu przemalujemy mebel. Ciekawym rozwiązaniem jest także drabina, która wygląda prawie jak inny regał, chociaż łączy się z górną częścią.

Łóżko piętrowe Ikea Kura

Łóżko piętrowe IKEA Kura to niezwykle przemyślany mebel, ponieważ jest ono dwustronne. Wystarczy postawić je w taki sposób, aby materac był na górze, a na dół dokupić spód żebrowy do łóżka oraz drugi materac. W ten sposób zyskujemy piętrowe łóżko, które ma 115 cm wysokości.

Jeśli łóżka ma być przeznaczone tylko dla jednego dziecku, to dolna część może posłużyć jako idealne miejsce do zabawy. Jeśli nasza pociecha jest za mała i boimy się, że z łóżka piętrowego może spaść, mebel wystarczy obrócić, a materac położyć na podłodze.

Brak wyrazistości łóżka piętrowego Ikea KURA sprawia, że mebel możemy w łatwy sposób dostosować do naszych potrzeb, wystarczy odrobina farby i będzie pięknie.

Łóżka piętrowe Ikea OLX

Łóżka piętrowe Ikea nie należą do najtańszych, dlatego warto poszukać mebla używanego, na przykład na portalu OLX. Ponieważ są to meble nie tylko funkcjonalne, ale i trwałe, jest szansa, że uda nam się upolować takie łóżko w naprawdę dobrej cenie.