Lustro glamour jako dopełnienie luksusowej przestrzeni.

Jeśli daliśmy uwieść się ostatnim trendom wnętrzarskim i swoje miejsce na ziemi postanowiliście urządzić w stylu glamour to ten artykuł jest zdecydowanie dla Was. Skupimy się dziś na dopełnieniu waszej przestrzeni. Wijąc przytulne gniazdko nie możemy zapomnieć o detalach. Dodatkiem, którego nie może zabraknąć w żadnym domu jest bez wątpienia lustro. Przez wiele lat wisiały one jedynie nad umywalką w łazience i służyły do umycia zębów i innych codziennych czynności. Jego rola była czysto praktyczna. Czasem spotykało się je też w przedpokoju, aby ewentualnie można było skontrolować strój przed wyjściem z domu. Dopiero później doceniono jego efektowność. Jak wiadomo, lustra optycznie powiększają przestrzeń a ich ozdobne ramy mogą zastąpić nawet najpiękniejsze obrazy na ścianach. 

Gdzie umieścić lustro?

Ważnym aspektem jest rozmieszczenie luster w naszym domu. Skoro ustaliliśmy już, że od dawna nie ograniczamy się do łazienki i przedpokoju, możemy zastanowić się jeszcze raz nad funkcjami luster. Mają one bowiem optycznie powiększyć przestrzeń. Dobrze ustawione lustro potrafi skorygować proporcje pomieszczenia. O roli upiększającej powiedzieliśmy już dość. Zwłaszcza w przypadku pokoi urządzonych w stylu glamour ważne jest odpowiednie rozpieszczenie luster. Dobrym pomysłem jest powieszenie lustra nad komodą lub inną, szeroką szafką. Będzie nie tylko prezentować się wspaniale, ale też dobrze spełniać funkcje. Przygotowując się do wyjścia przy takim lustrze łatwo odłożymy na mebel przydatne bibeloty. Zawsze trafnym pomysłem jest powieszenie go również nad kanapą. W tym miejscu zdecydowanie najlepiej powiększa przestrzeń. Jeżeli mamy w pomieszczeniu kominek lub planujemy ustawienie większej ilości świec, wspaniale będzie prezentowało się lustro naprzeciwko, tak, by płomień odbijał się w jego tafli. Nasze przytulne pomieszczenie wykończone atłasami i welurem ogrzane ciepłymi, podwójnymi płomieniami sprawi wrażenie jeszcze bardziej luksusowego. 

Jak wybrać lustro glamour?

W odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy coraz większym umiłowaniem darzą styl glamour, sklepy oferują szeroką ofertę luster w tym właśnie stylu. Najpopularniejszym motywem są lustra stojące, wysokie w ozdobnej, złotej lub srebrnej ramie. Jeśli potrzebujemy nieco mniejszej ozdoby to świetne będą lustra okrągłe i owalne. To rozwiązanie idealne do łazienki czy przedpokoju. W ofertach sklepów znajdziemy urokliwe lustra w tych kształtach, które dodatkowo mają niestandardową, welurową, zamszową lub atłasową ramę. Nie są wbrew pozorom zbyt uciążliwe w utrzymaniu, jeśli tylko zadbamy o ich czystość na co dzień. Przy odrobinie szczęścia takie lustro glamour wpasuje się za to idealnie do kompletu wypoczynkowego w naszym salonie.