Luźne upięcia włosów rozpuszczonych. 5 super szybkich i prostych pomysłów!

Luźne upięcia włosów rozpuszczonych są urocze i dziewczęce, a zarazem bardzo eleganckie. Taka fryzura sprawdzi się na co dzień, jak i na specjalne okazje. Poniżej znajdziesz 5 super szybkich i prostych pomysłów na wystylizowanie rozpuszczonych włosów.

5 pomysłów na luźne upięcia rozpuszczonych włosów

Luźne upięcia rozpuszczonych włosów to hit ostatnich sezonów. Na topie jest naturalność i nonszalancja, a romantyczne upięcia, w których włosy są delikatnie podpięte, a luźne kosmyki subtelnie opadają na twarz, święcą triumfy popularności. Aby uzyskać pożądany efekt, czyli „kontrolowany” nieład, i zyskać na objętości, warto przed upięciem, pofalować włosy i przeczesać je przed spięciem. Taką fryzurę można wykonać zarówno z włosów długich, jak i do ramion, półdługich czy półkrótkich.

Fryzura z warkoczem i rozpuszczonymi włosami

Warkocz to ozdobnik, który pasuje kobietom w każdym wieku. Rozpuszczone włosy mogą być gładkie lub pofalowane, a sam warkocz może być różnorodny: gruby, luźny, zapleciony nisko lub zbierać włosy z czubka głowy. Taka fryzura kojarzy się przede wszystkim ze stylem romantycznym, ale może mieć też charakter rockowy, a nawet sportowy. Wszystko zależy od zastosowanych dodatków oraz rodzaju splotu.

Instagramem rządzi ostatnio tzw. warkocz wodospad z rozpuszczonymi włosami. Do jego wykonania będziesz potrzebować gumki lub wsuwki, a także lokówkę/prostownicę oraz lakier do włosów.

 1. Po umyciu włosów rozczesz je, a następnie lekko zakręć i przeczesz palcami. Jeśli wolisz mieć proste włosy, zamiast je kręcić, wyprostuj je.
 2. Od strony czoła po jednej stronie wydziel jedno grubsze pasmo i podziel je na kolejne trzy.
 3. Dolną część przełóż nad środkową, a następnie górną nad środkową, dobierając do niej nieco nowych włosów.
 4. Następnie dolną część puść luzem, oddziel nowe, cienkie pasmo i przełóż nad częścią środkową.
 5. Powtarzaj czynność aż do uzyskania całego warkocza. Powstanie warkocz wodospad na jedną stronę.

Fryzura z kokiem i rozpuszczonymi włosami

Fryzurę z rozpuszczonymi włosami można stworzyć także na bazie koka. Takie upięcie jest bardzo romantyczne, szczególnie jeśli pozostałe włosy będą delikatnie skręcone. Z kolei włosy wygładzone, upięte dekoracyjną spinką, to fryzura idealna na ważne okazje i spotkania. Jak przygotować fryzurę z rozpuszczonych włosów z lekkim upięciem? Oto jedna z możliwości:

 1. Wetrzyj we włosy po umyciu piankę, dzięki temu będą łatwiej poddawać się zabiegom stylizacyjnym.
 2. Włosy nieco pognieć palcami, aby stworzyć lekkie fale, lub zakręć lokówką i przeczesz palcami.
 3. Teraz oddziel po jednym paśmie po obu bokach głowy – staraj się, aby były one w miarę równe. Pasma możesz również skręcić wokół własnej osi.
 4. Na środku głowy z tyłu zepnij obydwa pasma spinką albo zwiąż je gumką i stwórz z nich niewielkiego koka.

Włosy pół spięte pół rozpuszczone

Kolejna tego typu fryzura to włosy pół spięte pół rozpuszczone. Może to być upięcie mocne, ale też lekkie i jakby niedbałe, może być wykonane tradycyjnie, z tyłu, ale włosy mogą też być spięte na boku. Na przygotowanie takiego uczesania wystarczy zaledwie 10-15 minut.

 1. Po umyciu wetrzyj we włosy piankę. Następnie zakręć je na lokówce lub wyprostuj.
 2. Wyciągnij nieco pasma znad czoła i puść je wolno. Resztę włosów z czubka głowy natapiruj.
 3. Zbierz włosy znad czoła i po jednym grubszym paśmie włosów z boków twarzy. Pozostałe włosy zostaw rozpuszczone.
 4. Z tyłu głowy stwórz małego koka i zabezpiecz włosy wsuwkami.

Luźne upięcie włosów z trzema kucykami

Ta fryzura jest niezwykle prosta, a w dodatku bardzo efektowna. Najlepiej sprawdzi się na gęstych włosach, gdyż musimy z nich stworzyć 3 kucyki.

 1. Z wierzchniej warstwy włosów wydziel od 3 grubsze pasm. Resztę włosów pozostaw luzem. Jeśli masz dość cienkie lub rzadkie włosy, nie musisz pozostawiać luźnych pasm.
 2. Pasma zepnij w luźne kucyki, a przezroczyste gumki załóż nad karkiem.
 3. Następnie każdy kucyk przepleć przez sam jego środek.
 4. Delikatnie poluźnij zakręcone pasma, aby dodać im więcej objętości.
 5. Kucyki wepnij wsuwkami tuż nad karkiem.
 6. We włosy wepnij dużą ozdobną spinkę, aby ukryć gumeczki.

Delikatne upięcie ze spinkami, klamrą lub kokardą

Luźne upięcia włosów rozpuszczonych nie mogą obejść się bez dodatków. Do wyboru mamy spinki, klamry oraz kokardy. Takie upięcia opanowały Instagrama i Pinteresta, a użycie tych elementów pozwala na stworzenie szybkich i prostych upięć. Niezależnie od tego, czy masz włosy długie lub krótkie, efekt zawsze będzie wyglądał rewelacyjnie.