Makóweczki – kultowy blog parentingowy

W poszukiwaniu idealnego źródła inspiracji i wiedzy z zakresu rodzicielstwa, kulinarów i lifestyle’u, coraz więcej osób zerka na bloga doskonale już w Polsce znanych Makóweczek. Uwaga, wcale nie chodzi tu o słodkie drożdżówki, ale o bloga prowadzonego już od ponad 8 lat przez polską influencerkę, Marlenę Wróblewską. Ten wielokrotnie nagradzany serwis skupia dziś tysiące aktywnych czytelników!

Czym są Makóweczki i co można znaleźć na stronie?

Makoweczki.pl to profesjonalnie prowadzony blog, który od początku tworzy mama dwójki dzieci – i to właśnie one wraz z nią, są głównymi bohaterami witryny tak chętnie czytanej przez Polaków. Poszczególne artykuły, porady i opowieści nie tylko przybliżają czytelnikom problemy i radości rodzicielstwa, ale też sprawiają, że mogą się oni poczuć nieco lepiej zrozumiani. Blog nie czaruje cud historiami powtarzanymi na każdej stronie, nie ściemnia o tym, że zawsze jest różowo, a przy tym podsuwa ciekawe pomysły na kulinarne eksperymenty, dania, desery i odkrywanie świata kuchni wspólnie z dzieckiem.

Autorka bloga, Marlena Wróblewska na przestrzeni wszystkich lat prowadzenia swojej strony zyskała grono wiernych czytelników i przy okazji wydała książkę kucharską oraz kilka kulinarnych e-booków. Prostota jej rad i szybki czas przygotowywania głównych rzeczy, o jakich opowiada są tutaj kluczem do sukcesu. Bezpośrednio na stronie można znaleźć sklep z e-bookami jej autorstwa czyli: „Projekt NIEJADKI”, „Keto starter” oraz „Maki i ich smaki”.

O czym piszą Makóweczki? Zakres materiałów jest ogromny: od podróży i odkrywania uroków świata, przez zdrowie oraz sposoby na to, jak o siebie dbać w mądry i niedrogi sposób, pomysły na planowanie wydatków, zwłaszcza wtedy gdy nie posiadamy dużego budżetu, inspiracji fotograficznych, remontów w domu (na własnych przykładach), przez codzienne sytuacje z wychowywania dzieci aż po wspomniane wcześniej kulinaria. Można śmiało powiedzieć, że Wróblewska porusza na swojej stronie wszystko to, co dotyczy większości rodziców i ich wyzwań z codziennym życiem, pracą, pasjami i umiejętnością połączenia tego wszystkiego z wychowywaniem dzieci.

Co ciekawe, blog makóweczek nie boi się również trudniejszych tematów. Chętnie dzieli się spostrzeżeniami i artykułami psychologicznymi, pomaga rodzicom w walce z dziecięcymi lękami, szuka odpowiedzi na to jak żyć będąc człowiekiem wyjątkowo wrażliwym i porusza zagadnienia niegrzecznego zachowania pociech i tego, jak sobie z nimi radzić.

Poza samym blogiem, autorka prowadzi również instagrama, na którym obserwuje ją ponad 33 tysiące osób oraz Fanpage makóweczkowy z blisko 44 tysiącami subskrybentów.

Dodaj komentarz