Malowanie po numerach – co to jest i dlaczego warto?

Malowanie po numerach jest banalnie proste i dla nikogo nie powinno okazać się problematyczne. Prócz szablonu do malowania, będziesz potrzebować także pędzli, farb akrylowych i sztalugi – wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz w sklepach z obrazami do samodzielnego pomalowania. Szablon do pomalowania przypomina dziecięcą kolorowankę, w której zamiast wzoru do kolorowania artysta-amator ma do dyspozycji płótno z ponumerowanymi polami. Do każdego numeru przypisany jest określony kolor farby – w ten sposób stworzysz swoje własne, oryginalne dzieło sztuki! Sztuka malowania po numerach jest w zasięgu Twoich rąk!

Malowanie po numerach – dlaczego warto?

Chcesz malować jak prawdziwy artysta? Co powiesz na malowanie po numerach? Ten niezwykle komfortowy sposób na stworzenie własnego dzieła daje Ci możliwość szlifowania umiejętności i nabywania nowych doświadczeń. Malowanie po numerach to nadzwyczaj kreatywne hobby, które może się stać Twoim najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu. 

Spędzenie wolnego czasu w najlepszym wydaniu dla dzieci i osób dorosłych

Malowanie po numerach jest idealną formą spędzenia czasu dla starszych i młodszych. Zastanawiasz się od czego zacząć malowanie po numerach? Zanim zaczniesz malowanie po numerach ustaw sztalugę przy oknie, lub jeśli wolisz maluj na biurku. Tak naprawdę, nie ma znaczenia od jakiego koloru zaczniesz. Jednak jeśli jesteś perfekcjonistą, najlepszym rozwiązaniem będzie zaczęcie od jednego koloru w jasnym odcieniu. Dlaczego? Z uwagi na to, że krople farby mogą kapnąć na płótno, łatwiej nam będzie zamalować jaśniejszy odcień ciemniejszym.

Nawet jeśli pomylisz numer malowanego obszaru – nie wpadaj w panię – po prostu odczekaj aż farba wyschnie a potem pokryj dany element właściwym kolorem. Malowanie obrazu rozpoczynamy od góry (najlepiej od lewego górnego rogu) do dołu. Jeśli Ci wygodniej, zacznij malować większe powierzchnie a następnie pokrywaj farbą mniejsze detale znajdujące się na tylnym planie. Pamiętaj, że aby zapobiec wysychaniu farby, otwieraj tylko tą, która aktualnie jest Ci potrzebna.

Malowanie po numerach – farby akrylowe

Sztuka malowania po numerach nie jest trudna! Kontrolując ruch pędzla zapewnisz sobie oczekiwany efekt dopracowanego dzieła. Staraj się nie zanurzać całego pędzla w farbie, niech jej niewielka ilość pokrywa wyłącznie czubek pędzla. Farbę akrylową nakładamy zwilżonym jednak nie mokrym pędzlem, gdyż nadmiar wody może dać efekt rozmazanego obrazu. Zawsze miej przy sobie kilka serwetek dla wycierania pędzli od nadmiaru wody.

Jeśli wydaje Ci się, że farba jest zbyt gęsta w ostateczności możesz do niej dodać kroplę lub dwie ciepłej wody. Musisz jednak pamiętać o tym, że farb dołączonych do zestawu wolno rozcieńczać, należy jednak skupić się na ich precyzyjnym i równomiernym nakładaniu w wyznaczonych do tego miejscach. I jeszcze jedno – nie używaj pędzli do mieszania farb.

Płótno naciągnięte? Włącz ulubioną muzykę i maluj!

Szukasz sposobu na wyciszenie? Malowanie po numerach pomoże Ci się zrelaksować i odstresować. Ze względu na to, że farby akrylowe szybko schną możesz niemal od razu zachwycać się rezultatami swojej pracy. Wszystko czego potrzebujesz to kubek z wodą, szablon na płótnie, pędzle różnej grubości i farby by zacząć tworzyć swój wymarzony obraz. Przypominamy, że wielogodzinne malowanie po płaskiej powierzchni może powodować bóle odcinka szyjnego, dlatego warto przesiadać się ze sztalugi do np. biurka.

Zacznij swoją artystyczną przygodę z Artimento – malowanie po numerach już dziś!