Na czym polega botoks rzes i jakie daje efekty?

Profesjonalny botoks rzes jest zabiegiem, który w Polsce można wykonać już od kilku lat, ale dopiero ostatnie sezony i nowoczesne techniki jego przeprowadzania wzmogły jego popularność na tyle mocno, że dziś jest on dostępny dla klientek w większości dobrych salonów kosmetycznych. Jak to wygląda i jakie niesie za sobą korzyści?

Botoks rzes – zalety

  • W profesjonalny, dogłębny sposób upiększa oprawę oka, sprawiając, że rzęsy stają się bardziej wyraziste, dłuższe i ciemniejsze
  • Odżywia włoski osłabione
  • Doskonale poprawia wygląd rzęs słabych, jasnych, a czasem tak cienkich, że niemal ich na końcach powiek nie widać. Szczególnie wskazany osobom o właśnie takiej oprawie oka.
  • Daje efekt naturalnego podkreślenia rzęs, unosi je i sprawia, że stają się subtelnie podkręcone
  • Ogranicza lub całkowicie likwiduje konieczność malowania rzęs maskarą czy tuszem – po zabiegu są one na tyle wyraźne, że nie ma żadnej potrzeby ich dodatkowego podkreślania
  • Odświeża spojrzenie
  • Dzięki wykorzystaniu w zestawach do botoksu rzęs witamin z grupy A i C oraz kolagenu, keratyny i naturalnych olejków – regeneruje rzęs i utrzymuje je w idealnej kondycji
  • Nawilża rzęsy

Botoks może być osobnym zabiegiem kosmetycznym, ale też stanowić kapitalne uzupełnienie liftingu rzęs, tak my zmaksymalizować efekt i móc uzyskać na rzęsach efekt Wow!

Na czym polega zabieg?

Sam zabieg polega na odpowiednim nałożeniu na rzęsy profesjonalnego preparatu wzmacniającego ich delikatną strukturę i silnie ją odżywiającego. Prowadzi to wprost do odbudowywania zniszczonych włókien i przywracania im świeżego, pełnego i głębokiego wyglądu.

Ważne: botoks rzęs, podobnie jak ich lifting można wykonać samodzielnie, wykorzystując do tego specjalistyczne zestawy dostępne m.in. w aptekach, a w ostatnich miesiącach również w drogeriach kosmetycznych. Profesjonalni kosmetolodzy podkreślają jednak i w tym przypadku naprawdę warto ich posłuchać, że niewłaściwe wykonanie takiego botoksu może prowadzić do podrażnienia oka i skóry wokół niego, a także na powiekach, czego efektem może być wystąpienie nieprzyjemnych i nieładnie wyglądających stanów zapalnych. Tym samym, brak doświadczenia przy wykonywaniu takiego zabiegu może się po prostu skończyć problemami z okiem, a nie uzyskaniem pięknego efektu odświeżonych i pogrubionych rzęs. Koszt botoksu na rzęsy w salonach waha się między 40 a 80 zł, więc nie jest to wysoka cena, a w zamian za nią otrzymujemy nie tylko idealnie wykonany zabieg, ale i pewność, że nie pojawią się na nim po nim żadne uciążliwe efekty uboczne.