Na czym polega rewitalizacja pochwy laserem FemiLift?

Korekcja blizny po cesarskim cięciu, leczenie wiotkości, atrofii i suchości pochwy, niwelowanie bólu podczas stosunku – to tylko niektóre sytuacje, w jakich ginekolodzy zastosować mogą terapię laserem FemiLift. Jak wyglądają takie zabiegi? Na czym polegają? I jakich efektów możemy się spodziewać po zakończonej terapii? Sprawdzamy skuteczność tej metody szeroko stosowanej w ginekologii estetycznej.

Do czego służy laser FemiLift?

Laser Pixel CO2 FemiLift to urządzenie produkowane przez firmę Alma Lasers, które jest coraz częściej wykorzystywane w ginekologii estetycznej. Obecnie, bardzo powszechne jest to, że prywatny ginekolog w Warszawie posiada taki laser w swoim gabinecie przeprowadzając nim małoinwazyjne zabiegi leczące częste dolegliwości intymne. 

Jakie kobiece problemy pomoże rozwiązać laser? Są to między innymi:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu, 
  • atrofia i suchość pochwy, 
  • wiotkość pochwy, 
  • ból podczas stosunku.

Laser FemiLift z powodzeniem wykorzystywany jest także przez prywatnych ginekologów w celu rewitalizacji pochwy oraz sromu, na przykład po menopauzie lub porodzie. Skorzystają z niego nie tylko kobiety, które urodziły drogami natury, ale także mamy po cesarskim cięciu – laser dobrze sprawdza się w przypadkach, kiedy należy skorygować bliznę po nacięciu krocza lub cesarce.  

Jak wygląda zabieg?

Zabiegi laserem FemiLift wykonać można między innymi w Warszawie w prywatnych gabinetach ginekologicznych i klinikach. W tym celu należy umówić się na wizytę do odpowiedniego lekarza – prywatny ginekolog podczas wizyty kwalifikacyjnej zaleci właściwy zabieg: przeprowadzi niezbędne badania, wykluczy przeciwwskazania i poinstruuje nas, jak się do niego przygotować. 

Same zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym (na przykład w postaci kremu), są małoinwazyjne i nie powodują dużego dyskomfortu. W zależności od występującego problemu i leczonego miejsca zabieg trwać może do 30 minut. Użycie lasera FemiLift Pixel CO2 przez dobrego ginekologa prywatnego spowoduje stymulację przebudowy tkanek błony śluzowej pochwy lub blizny. Pobudzone fibroblasty spowodują wzmożoną produkcję włókien kolagenowych, elastyny i kwasu hialuronowego, co przekłada się na wzrost napięcia i poprawę elastyczności tkanek. 

Efekty zabiegu laserem FemiLift Pixel CO2

Zabiegi z wykorzystaniem lasera wykonuje się w seriach zaleconych przez prywatnego ginekologa – najczęściej są to 3 zabiegi, lecz w zależności od konkretnego przypadku, ich liczba w kuracji może być inna. Po zakończonej kuracji możemy spodziewać się zwiększenia napięcia tkanek, odmłodzenia i odbudowy okolicy zabiegowej. 

Błona śluzowa staje się bardziej elastyczna, ukrwiona i nawilżona, co daje efekt zniwelowania wiotkości pochwy. Blizny po kuracji są mniej widoczne, a problem wysiłkowego nietrzymania moczu zminimalizowany. Dzięki takim rezultatom kobiety odczuwają zdecydowanie większą satysfakcję podczas stosunków, a także ogólną poprawę jakości życia – między innymi dzięki polepszonemu samopoczuciu oraz większej pewności siebie.