Najlepsze fryzury dla kwadratowej twarzy – podpowiadamy co wybrać, a czego unikać

Najlepsze fryzury dla kwadratowej twarzy – dla każdej długości włosów!

Decydując się na konkretne cięcie lub fryzurę, warto uwzględnić nie tylko swoje upodobania estetyczne i przyzwyczajenia pielęgnacyjne, ale też swoje predyspozycje fizyczne. Gęstość włosów, ich rodzaj, a także kształt twarzy i typ urody. Przedstawiamy najlepsze fryzury dla kwadratowej twarzy – sprawdź, czy któraś z naszych propozycji przypadnie ci do gustu!

Masz kwadratową twarz i chcesz nosić długie włosy? Polecamy fryzury, w których kosmyki luźno opadają przy twarzy. Jeżeli chcesz spiąć włosy, np. w koński ogon lub ciasny kok, koniecznie wypuść kilka kosmyków – dzięki temu rysy twarzy będą wydawały się łagodniejsze. Oprócz tego, możesz zdecydować się na grzywkę. Polecamy szczególnie wersje skośne lub półokrągłe. Zrezygnuj jednak z prostej grzywki, która będzie wyglądać ciężko i zbyt przytłaczająco przy twoich rysach twarzy. Marzysz o lokach lub falach? Mamy dobrą wiadomość! Włosy kręcone i falowane są sprzymierzeńcem posiadaczek kwadratowej twarzy. Jeśli więc posiadasz mocne rysy, to loki będą najlepszym wyborem!

A jakie propozycje mamy dla posiadaczek włosów średniej długości? Asymetryczne cięcia oraz cieniowanie włosów z pewnością będą strzałem w dziesiątkę. Również wszystkie fryzury, które nadają włosom większej objętości będą dobrym pomysłem, ponieważ wizualnie złagodzą one rysy twarzy. Marzysz o krótkich włosach? Możesz się na nie zdecydować, ale pamiętaj, by połączyć je z grzywką. Asymetryczną, skośną, zaczesaną – każda wersja, poza prostą grzywką, będzie dobrym wyborem!

Tych fryzur lepiej unikać

Wiesz już, jak wyglądają najlepsze fryzury dla kwadratowej twarzy. A czego unikać, posiadając mocne rysy? Przede wszystkim prostych grzywek, przy których buzia będzie wyglądała na “ciężką.” Nie sprawdzą się również długie, pozbawione objętości proste włosy, które będą podkreślały mocną linię szczęki, nadając twarzy agresywnego charakteru. Naszym zdaniem warto unikać również fryzur z przedziałkiem pośrodku głowy. Taki rodzaj uczesania podkreśli linię włosów znajdującą się przy czole, co u posiadaczek kwadratowej twarzy zdecydowanie nie jest wskazane. Dużo lepszym pomysłem będzie zdecydowanie się na przedziałek z boku głowy i stworzenie asymetrycznej fryzury. Możesz również zaczesać włosy do tyłu, zostawiając przy twarzy kilka swobodnie zwisających kosmyków. Dzięki takiemu zabiegowi, z pewnością uda ci się sprawić, że twarz będzie wyglądała bardziej miękko i łagodnie, a mocna szczęka i prosta linia włosów przy czole przestaną rzucać się w oczy.