Najlepsze metody suplementacji kolagenu

W ostatnich latach suplementacja kolagenu stała się popularnym sposobem na wsparcie promiennego i młodzieńczego wyglądu. Białko to występuje powszechnie w organizmie, pełniąc ważną rolę w kondycji skóry, włosów czy paznokci. Z wiekiem jednak produkcja kolagenu zmniejsza się, co możesz zauważyć poprzez utratę jędrności skóry czy osłabienie włosów i paznokci. Codzienna dieta nie pozwoli Ci na uzupełnienie jego niedoborów. Poznaj najlepsze metody suplementacji kolagenu, aby naturalnie zadbać o siebie od środka.

Rodzaje suplementów kolagenowych

Na rynku można znaleźć szeroką gamę suplementów z kolagenem. Składnik ten dostępny jest w różnych formach – w kapsułkach, tabletkach, proszku lub jako kolagen do picia. Możesz wybrać również pochodzenie kolagenu, sięgając po kolagen rybi, wołowy czy wieprzowy. Białko to może występować w postaci czystego kolagenu lub z dodatkiem innych substancji. Nie sugeruj się typem kolagenu – wskazuje on tylko na miejsce jego występowania w organizmie, a nie na to, gdzie trafi on po spożyciu. Suplementowany kolagen, niezależnie od typu dotrze tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Wybierz odpowiednią dla siebie formę i pamiętaj przede wszystkim o regularnym przyjmowaniu tego białka. Systematyczna suplementacja kolagenu wspiera wygląd i kondycję włosów, skóry czy paznokci, a także może wspomóc mięśnie i stawy. Dzięki niemu skóra staje się bardziej nawilżona i elastyczna, paznokcie mniej łamliwe, a włosy – lśniące i odżywione.

Suplementacja kolagenu – jaki preparat wybrać?

Codzienna dieta zawiera minimalne ilości kolagenu. Z pomocą przychodzi stosowanie wysokiej jakości preparatów zawierających łatwo przyswajalny kolagen. Regularna suplementacja kolagenu w postaci hydrolizatów kolagenowych przynosi lepsze i szybsze rezultaty, ze względu na ich dobrą przyswajalność i wchłanianie. Warto również zwrócić uwagę na suplement zawierający czysty kolagen w największej dziennej porcji. Przykładem może być suplement diety Vital Proteins – marka kolagenu nr 1 w USA*. Dlaczego? To 100% czystego kolagenu w postaci hydrolizatów kolagenowych, bez żadnych dodatków, z największą dzienną dawką kolagenu na rynku. Możesz wybrać Vital Proteins Collagen Peptides, czyli kolagen wołowy lub Vital Proteins Marine Collagen, czyli kolagen rybi. Są to preparaty w formie proszku – w 100 % rozpuszczalne, pozbawione smaku i zapachu. Dzięki temu możesz wykorzystać je jako dodatek do ciepłych czy zimnych napojów oraz dań. Zadbaj o siebie od środka i odkryj swoją witalność!

* SPINS, Total US MULO + NATURAL ENHANCED, okres 52 tygodni (wstecz od 30.10.2022).

Artykuł sponsorowany.