Najpopularniejsze dania komunijne – na jakie się zdecydować?

Pierwsza Komunia jest bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko dla dziecka, ale również dla całej rodziny, dlatego też dobrze jest zrobić po uroczystości w kościele świetną rodzinną i smaczną imprezę. Dobrze jest zatem wiedzieć, jakie menu na komunię wybrać tak, aby wszyscy goście z przyjemnością zjedli wszystkie posiłki, które zostaną podane w wybranej restauracji lub w domu, w zależności od tego, w jakim miejscu zorganizuje się przyjęcie komunijne.

Jaki catering na komunię wybrać?

Przede wszystkim catering na komunię powinien być dostosowany do najmłodszych gości, ale również powinny się w nim znaleźć dania dla dorosłych. Obecnie bardzo popularne są między innymi takie dania jak:

  • rosół z makaronem,
  • młode ziemniaki z kotletem schabowym bądź mielonym z surówkami,
  • rolada szpinakowa,
  • deska serów i mięs,
  • bukiet surówek,
  • mix sałat i warzyw,
  • owoce,
  • kawa, herbata bez limitu.

Dobrze jest też wspomnieć, że menu na komunię można w różny sposób modyfikować i na przykład zamienić rosół na krem z pieczarek czy inną zupę w zależności od tego, co domownicy i goście preferują. Tym sposobem można stworzyć fantastyczne i smaczne dania dla każdego i co ważne to są one podawane w takich porcjach, by każdy gość się najadł. Ofertę cateringu na komunię znaleźć możesz na stronie https://www.restauracjanadpotokiem.pl/catering-na-komunie,24,pl.html

Restauracja na komunię – jak ja wybrać?

Oprócz cateringu na komunię dobrze jest mieć wybraną także restaurację, dzięki czemu będzie można bez problemu pomieścić wszystkich gości. Warto także wybrać takie miejsce, w którym jest przewidziany także ogród lub miejsce na spacery, przez co goście wraz z małymi dziećmi mogą skorzystać z przepięknej pogody w przerwie między posiłkami. Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie gdy komunie są robione w maju lub w czerwcu, kiedy najczęściej jest piękna pogoda i są ciepłe dni. Dobrze jest też pamiętać, aby w restauracji były także pokoje przeznaczone do przebieranie małych dzieci, co zdecydowanie ułatwi gościom funkcjonowanie na przyjęciu. Dobrze jest też wybierać kameralne restauracje, w których nie odbywa się więcej niż jedna komunia, przez co goście mogą swobodnie korzystać z każdego udostępnionego miejsca. Restauracja na komunię powinna być zarezerwowana z dość dużym wyprzedzeniem, co sprawi, że dany lokal będzie miał dostępny termin. 

Gdzie można zamówić catering na komunię?

Catering ten można zamówić w restauracji, w której organizuje się przyjęcie, ale można także zamówić go zupełnie w innym lokalu, jeśli w innej restauracji są propozycje menu lepiej dopasowane do naszych potrzeb. Dobrze jest też wspomnieć, że catering na komunię musi być odpowiednio zabezpieczone, szczególnie wtedy, kiedy jest na dworze ciepło, gdyż wówczas potrawy mogłyby się zepsuć, dlatego też należy jedzenie do czasu imprezy przechowywać w specjalnych lodówkach, które są udostępniane przez lokal, w którym odbywa się impreza. Dobrze jest też przechowywać w takiej lodówce tort komunijny, który musi być wcześniej dostarczony do sali. Dzięki temu będzie pewność, że potrawy są świetnie zabezpieczone i obojętnie od tego, jaka jest temperatura na dworze, będą one świetnie nadawały się do jedzenia.

Należy też pamiętać, że menu na komunię powinno zawierać przynajmniej trzy dania ciepłe i owoce oraz ciasta, dzięki czemu goście będą mieli zróżnicowane potraw do spróbowania.