Narzędzia medyczne – solidne i bezpieczne

Solidne narzędzia medyczne stanowią podstawę w bardzo wielu dziedzinach medycyny, ale również w pracach laboratoryjnych oraz kosmetycznych.

Od jakości jej wykonania bardzo często zależy jakość wykonanej usługi dla naszych pacjentów, ale również ich bezpieczeństwo oraz komfort. Najpowszechniej wykorzystywane narzędzia medyczne to oczywiście pęsety, haki, nożyczki czy też skalpele. Praktycznie w każdej dziedzinie medycyny znajdziemy również unikatowe narzędzia, które projektowane są specjalnie pod konkretne zabiegi.

Solidne narzędzia medyczne – podstawa w wielu dziedzinach medycyny

Narzędzia medyczne wykorzystywane są w chirurgii, stomatologii, w kosmetyce, a także w wielu innych dziedzinach, gdzie mamy bezpośrednią styczność z pacjentem. W przypadku laboratoriów od jakości wykonania narzędzi bardzo często zależy poprawność pomiaru, a także komfort i wygoda pracy. W dziedzinie chirurgii z kolei od narzędzi zależy przede wszystkim precyzja cięcia, przygotowania tkanek do zabiegu, a finalnie bezpieczeństwo naszych pacjentów. Wszystkie obecnie stosowane w medycynie wykonywane są z bardzo bezpiecznych tworzyw, które możemy również szybko sterylizować w specjalnych maszynach. Dzięki temu zapewniamy jeszcze większą sterylność oraz bezpieczeństwo w czasie wykonywania zabiegów. Więcej szczegółów na Chirmed.pl.

Projektowanie unikalnych narzędzi medycznych – to możliwe

 Nowoczesna medycyna bardzo często potrzebuje rozwiązań nieco mniej typowych. Na szczęście dzięki zdobyczom techniki jesteśmy dziś w stanie wytwarzać praktycznie dowolnego rodzaju narzędzia medyczne. Są one projektowane w specjalnych programach komputerowych, a następnie wykonywane na niezwykle precyzyjnym sprzęcie. Na koniec materiały medyczne, z których zostały one wykonane podlegają bardzo rygorystycznym testom, szlifowaniu, a dopiero potem trafiają do użytku. Dzięki możliwości wykonania narzędzi medycznych dostosowanych do konkretnego rodzaju operacji medycyna jest w stanie leczyć jeszcze więcej schorzeń, a także wykonywać zabiegi o wiele precyzyjniej.

Narzędzia tytanowe – dlaczego są tak doskonałe?

 Narzędzia z tytanu niezmiennie od wielu lat cieszą się olbrzymim uznaniem w świecie medycyny. Nie bez powodu. Tytan to niezwykle biokompatybilny metal, który może być stosowany w naszym ciele w bezpieczny sposób. Nie powoduje niebezpiecznych reakcji, które typowe są chociażby dla cięć innymi metalami. Jest odporny na oddziaływanie ludzkich płynów ustrojowych. To także metal niemagnetyczny co ma spore znaczenie w przypadku niektórych rodzajów zabiegów.