Obrazy nowoczesne jako dekoracja na topie

W ostatnich czasach naprawdę szalejemy, jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Odeszły już z mody przytulne wnętrza z pikowanymi kanapami i płonącymi kominkami. Wydaje się, że im bardziej surowe jest nasze mieszkanie tym lepiej. Goły beton na ścianach, metalowe półki, minimalizm. Coraz więcej osób decyduje się również na dodatki w nowoczesnym stylu. Wydaje się, że obrazy to już przeżytek- w końcu takie wisiały u naszych mam, babć i cioć. Można pomyśleć, że nie ma bardziej tradycyjnego i oklepanego sposobu na ozdobienie ściany. I jak tu pokarać naszą super nowoczesną, industrialną ścianę z surowego betonu takim zwykłym obrazkiem? Wielki błąd. Nikt przecież nie powiedział, że mają to być znane nam z dziecinnych lat malowidła w stylu Matejko. Co powiecie na obrazy nowoczesne?

Czym wyróżniają się obrazy nowoczesne?

Obrazy nowoczesne to przede wszystkim te w stylu minimalistycznym i wszelkiego rodzaju abstrakcje. Są to najczęściej proste figury geometryczne lub symboliczne rysunki. Dominują na nich zazwyczaj stonowane kolory, lub wręcz przeciwnie- wyraźne i jaskrawe, ale w ograniczonej ilości. Mają one jedynie stanowić synchroniczne dopełnienie naszego nowoczesnego wnętrza a nie przykuwać uwagę mnogością detali i odwzorowaniem rzeczywistych scen czy miejsc. 

Jak dobrać obrazy nowoczesne do naszego wnętrza?

Aby uniknąć chaosu aranżacyjnego warto najpierw zadecydować o meblach i wszelkich dodatkach a dopiero na końcu wybrać obrazy do naszego wnętrza. W takich minimalistycznych projektach bardzo łatwo przesadzić zbyt wyraźnym dodatkiem. Jeśli nasze wnętrze jest kolorowe, lecz dalej dominuje  nim prostota dobrym wyborem będą wszelkie geometrie czy symbole w stonowanych kolorach o wyraźnych konturach. Jeśli nasz wystrój opiera się na surowości, szarościach i bielach możemy śmiało zaszaleć z kolorami i postawić na abstrakcyjne obrazy nowoczesne. Im bardziej jaskrawe tym lepiej- tutaj nie musimy się obawiać, że przedobrzymy. Nasze minimalistyczne, stonowane wnętrze przyjmie każdą, nawet najśmielszą innowację. 

Jak zestawiać obrazy nowoczesne?

Zarówno jeden wielki obraz jak i galeria mniejszych obrazów będzie równie efektowna. Jeśli chodzi o kolorowe wnętrza, do których dobierzemy minimalistyczne kontury czy symboliczny obraz, a może figury geometryczne, najlepiej będzie zdecydować na jeden duży obraz w strategicznym miejscu naszego pomieszczenia. Jeśli utrzymane jest ono w stonowanych kolorach i chcemy uatrakcyjnić je pstrokatymi abstrakcjami możemy śmiało rzucić na ulubioną ścianę kilka mniejszych la podbicia efektu. Oczywiście obydwa rodzaje obrazów możemy śmiało łączyć w zależności od mebli i dodatków, do których dobieramy nasze ozdoby.